Об’єднати творчих людей задля обміну досвідом і колаборації, надати іншим можливість для отримання цікавих навиків, реалізації або перезавантаження, підтримувати і мотивувати у такий складний час – саме з такою метою Лілія Чеботар спільно із Оленою Лагомін вирішили створити арт-майстерню, де проводять різноманітні майстер-класи з шиття, малювання, апсайклінгу (перетворення відходів у корисні речі для побуту) та ін.
«Волею долі у лютому цього року я опинилась в Житомирі, де мені пощастило зустріти людину-однодумця – Олену Лагомін. Разом із нею працюємо над втіленням у життя моєї давньої мрії – пошиття власної колекції суконь із льону з вишивкою. Окремий напрямок нашої співпраці – проєкт «ART Майстерня».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356967_574817978071831_8918900947362634329_n-1024x1024.jpg)
Кожен несе у цей світ іскру і ми хочемо запалювати таланти, не зважаючи на вік. Хочу довести, що в кожній людині є особливий дар, яким вона володіє, а підтримка і правильне налаштування можуть відкрити і надати впевненість у самоідентифікації саме зараз, коли потрібно жити сьогодні і цінувати кожен день, – наголошує Лілія Чеботар. – За покликанням хочу створювати бренди особистості, хочу надихати, знаходити сильні сторони людини і допомагати їх розвивати та презентувати.
Я хочу, щоб люди повірили у себе та відкрили свою обдарованість, аби вони не забували мріяти і вірити в добро. Вже 1 червня у нас буде безкоштовний майстер-клас з розпису футболок, конкурс малюнків на асфальті, частування солодощами і фото-зона, де дівчатка зможуть приміряти образи принцес. Також у планах провести майстер-класи з пошиття футболок для дорослих та розписати їх, провести майстер-клас з апсайклінгу по створенню органайзера з джинсів. Крім цього, запрошуємо усіх охочих до нашого коворкінгу, де можна працювати на професійному швейному обладнанні. Усі анонси завчасно можна побачити на сторінці «ART Майстерні» в Інстаграмі та на моїй особистій у мережі Фейсбук. Ми відкриті до взаємодії з партнерами – майстрами своєї справи, які б хотіли ділитися своїми знаннями і вміннями у рамках майстер-класів».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/349068780_3338119253166987_2342962153205571014_n-1024x683.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348594656_254097610502323_6900935752220540424_n.jpg)
Лілія Чеботар і сама займається творчою діяльністю – малює на папері, полотні, ДВП, розписує одяг. Використовує олійні, акварельні та акрилові фарби. Більшість її робіт – мініатюри (20 на 15 см). У них прослідковується тематика дівочості, ніжності, кохання.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348357877_633631671640271_6978073642955956347_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348357110_640146277572528_351398817037813085_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348357110_227543579997227_32543811686334686_n-768x1024.jpg)
Полюбляє працювати мастихіном, кольорову палітру обирає за внутрішнім відчуттям. Особливо подобаються бірюза, рожевий, бузковий, ніжні відтінки та пастельні кольори. Коли виникає сюжет майбутньої картини, шукає для неї референси – пози людей, ракурси авто, деталі, квіти, десерти. Щось бере із повсякденного життя. Потім на власний розсуд створює композицію і отримує щось нове. Кінцевий результат – завжди непередбачуваний. Ознайомитися із роботами Лілії можна на сторінці художниці в Інстаграм.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348357035_641670010715444_6269357673795262748_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356995_944699686579032_6538619221883390575_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356995_934905741175972_5496058193142422858_n-1024x1024.jpg)
У період пандемії отримувала багато замовлень на виготовлення захисних масок з авторськими малюнками – квітами, тваринами.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356899_975335410489822_4911135090350060066_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356683_754670959633287_9203721994359212137_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356678_1944951565868109_3459818651691925124_n-1024x1024.jpg)
Нещодавно художниця брала участь у конкурсі талантів «Super Star of Ukraine 2023», який у Житомирі організувала Ірена Марченко. У категорії «Образотворче мистецтво» колекція картин, яку представляла Лілія Чеботар, отримала визнання і здобула І місце.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356590_1657712878035658_8192202186707828546_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356536_115561214877232_6598630391929658794_n-768x1024.jpg)
Спілкуючись із учасниками та гостями конкурсу, отримала кілька пропозицій щодо подальшої співпраці, серед яких – проведення персональної виставки картин. Наразі працює над створенням композиції для однієї з галерей міста та виконує замовлення психолога по розробці колекції ілюстрацій ментальних карт.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356581_1282932002602927_3432429800716589219_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356579_206442122233701_7470744535768351816_n-1024x1024.jpg)
«Малювання стало для мене трампліном відчуження з тяжкої реальності. Воно вихопило мій сум і переформатувало його на оптимізм. Я почала малювати свої мрії – малюю те, що люблю і кожну картину я починаю у гарному настрої. Власне, кожен може виражатися через малювання. Вважаю, що творчість – це процес і в ньому немає меж. Щоб творити, ти не маєш бути кращим за когось, ти маєш зрозуміти себе. Це шлях самопізнання, твоя унікальність.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356576_197605253189315_4463444505654351004_n-1024x1024.jpg)
Мені дуже цікаво, що буде далі, якою буде моя наступна колекція. Сама для себе непередбачувана, – додає Чеботар. – Я подорожувала світом, мала все і лишалася без нічого, розпочинала свій бізнес і щось втрачала, але я завжди вірила у хороше. Кожне випробування, яке нам дається, кожна людина, яку ми зустрічаємо – це цінний скарб уроків по життю. І якщо ми зустрілись, то це не просто так. Вдячна долі, що маю можливість розвиватися.
Я самозайнята і не дуже прив’язана до матеріального світу. Мені хочеться робити людей навколо щасливішими, давати надію, демонструвати справжні цінності взаємовідносин, підтримки. Так, можливо, я живу у фантазійному світі і дивлюсь на все через рожеві окуляри, та кожен має такий вибір. Поки ми живі, ми маємо можливість подумати добре, повірити у хороше, жити надією і бажати один одному бути щасливим».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356519_9380504985356358_510045061315390845_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356491_263375986196451_5876475983038148834_n-683x1024.jpg)
При цьому, зізнається художниця, тривалий час у неї було упередження, що малювати можуть лише з народження обдаровані люди. Тоді навіть підозрювати не могла, що у 2019-му відкриє в собі бажання малювати, а це захоплення настільки гармонійно увійде в її життя, що захоче навчати й інших відкривати цей талант.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356489_641658120770318_8084874606128805002_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356487_9492211114186743_945730060648550790_n-819x1024.jpg)
Відзначає, що уроки образотворчого мистецтва зменшують стрес та відчуття тривоги, покращують роботу мозку, допомагають подолати печаль та зневіру, що особливо на часі в сучасних умовах війни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356465_240064961969442_823099582637631216_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356455_237710735538438_3459757218964201687_n-1024x1024.jpg)
«Коли я втратила свого батька, відчувала сильну журбу і психолог порекомендував почати малювати. До цих рекомендацій я прислухалася не одразу, бо для мене це було дивно: я не відвідувала художню школу раніше і навіть уявлення не мала з чого починати. Згодом вирішила все ж спробувати. Вдома знайшла акрилову фарбу чотирьох кольорів, пензлик, які зберігалися у шафі років дев’ять.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356450_195780743018932_6799626970169942897_n-1024x1024.jpg)
Почала малювати і все вийшло само собою. З’явилось натхнення, захотілось малювати ще і ще, – пригадує Лілія. – Навчальні матеріали з інтернету були для мені тягарем, адже хотілось просто малювати так, як зможу, так, як говорить мені моя душа, як граються руки з художніми матеріалами. Почала цікавитись іншими художниками і це мене відверто стопорило. Бачила наскільки гарно можна малювати і включались блоки, що я не зможу так, в мене мало досвіду, потрібен талант і я нічого не навчусь.
Згодом просто перестала задивлятись на інших і почала просто робити те, що мені подобається. Мене вчило особисте бажання творити. Зараз, працюючи з дітьми, я не навчаю їх азам академічного малюнку, а знаходжу індивідуальний підхід до кожного і допомагаю розкрити власну креативність».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/348356391_265869302516520_6924516350353980448_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/344746932_112930425122934_1110585966929248433_n-1024x1024.jpg)
Юлія Демусь
Ручна робота і натхнення: унікальні солодощі від Альони Тарабан з Житомира (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Лілія Чеботар про роботу «ART Майстерні», власну творчість і розкриття потенціалу інших (ФОТО)"