Від одягу для ляльок та шоперів до колекції одягу: житомирянка Даша Когут презентує власний бренд (ФОТО)

Чотири місяці тому 19-річна житомирянка Даша Когут почала працювати над колекцією одягу і днями презентувала результат під власним брендом «KOHUTTS».

Каже, що над цією назвою не думала довго, адже завжди хотіла зробити своє прізвище відомим – дуже любить його і пишається, попри те, що неодноразово доводилося чути різні неприємні варіації та насмішки. Своїм успіхом завдячує батькам, оскільки саме вони найперші повірили у доньку і підтримали, оплатили абонемент на навчання у студії шиття.

Раніше дівчина здобувала освіту ЖДУ ім.І.Франка на спеціальності «Графічний дизайн», але не отримавши очікуваних знань і навиків, вирішила залишити університет та не жалкує про своє рішення, бо ж нині займається тим, про що мріяла з дитинства.

Пригадує, що вже тоді різала різний одяг і шила вбрання для ляльок, робила замальовки в зошитах, а рідним відверто заявляла: хочу бути дизайнером. Вони таку думку не поділяли і вважали професію не серйозною. Врешті Даша трансформувала свою мрію і вирішила бути дизайнером у іншій сфері, зокрема дизайнером інтер’єрів. З цим поки не склалося, натомість 19-річна дівчина дуже захопилася шиттям і наразі це основна сфера її діяльності. У школі на уроках трудового з шиттям навпаки виникали проблеми і від того мала відповідні оцінки – 4, 6 балів. Одного ранку дівчина прокинулася з думкою, що хоче шити професійно і придбала найпростішу швейну машинку. Вже в процесі зрозуміла, що ця ні на що не годиться та купила іншу та продовжила навчання.

Два роки тому виникла ідея створити бренд, хоча на той час ще нічого й не вміла. Думала шити колекцію нижньої білизни, бо здавалося, що це найлегше. Практика показала зворотнє.

Власне, історія «KOHUTTS» почалася із шоперів. Даша вишивала на замовлення на них різні написи, принти, візерунки.

Більше семи місяців житомирянка навчається у студії шиття «KRISTEAM sewing studio» і наразі вже викладає для наймолодших, а ще разом з іншими долучається до волонтерського проєкту «Швейна рота», в рамках якої безкоштовно шиють адаптивний одяг та інші потрібні речі для ЗСУ. Тато житомирянки – Сергій, також несе службу в ЗСУ і виконує бойові завдання в одній з найгарячіших точок фронту. До речі, саме на честь його імені у назві бренду «KOHUTTS» і використано літеру «S».

Логотип бренду – сонце. Саме так рідні та друзі часто називають Дашу. Вона навіть має відповідні татуювання на своєму тілі.

Над дебютною колекцією вітчизняного бренду «KOHUTTS» працювала переважно у вільний час, кілька разів робила перерву. Щоразу, коли вигоряла чи зневірювалася, її підбадьорювала та мотивувала наставниця – власниця студії шиття Крістіна Кувшин. Без неї, переконує Даша Когут, точно б нічого не вдалося.

Використовувала якісні матеріали, їх шукала та обирала самотужки. Подеколи саме тканина диктувала те, яким буде виріб і це не завжди збігалося із попереднім баченням дизайнерки, представленим на папері. Проте здебільшого все вдалося втілити максимально схоже. Фотографувати колекцію допомагала подруга. Вона ж, Даша та її друг були моделями. Вигадувала і шила саме таке, щоб із задоволенням носила б сама. Радітиме, якщо це сподобається й іншим. Вікових обмежень для такого одягу не ставить – можна носити і в 17, і в 37 років.

На одній кофтинці можна роздивитися сині смужки-промені, на інших – напис «Воля» та стилізоване зображення герба України. Робила це щиро, а не на хвилі «патріотизму», який протягом останнього року всі транслюють, аби краще продаватися. Додає, що вдячна ЗСУ за можливість працювати, розвиватися і втілювати свої творчі задуми, бо вони продовжують стримувати ворогів на різних напрямках, забезпечуючи мир і відносний спокій на іншій території країни.

Стежити за брендом та діяльністю житомирянки можна на сторінці у соцмережі Інстаграм та Тік-Ток.

Юлія Демусь

Житомирянин Артем Фесько здобув Гран-прі на конкурсі вокалістів «United Kids Festival» в Іспанії (ФОТО)

Гурт «eMotion» розвиває культуру cover dance в Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Від одягу для ляльок та шоперів до колекції одягу: житомирянка Даша Когут презентує власний бренд (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*