Чотири місяці тому 19-річна житомирянка Даша Когут почала працювати над колекцією одягу і днями презентувала результат під власним брендом «KOHUTTS».
Каже, що над цією назвою не думала довго, адже завжди хотіла зробити своє прізвище відомим – дуже любить його і пишається, попри те, що неодноразово доводилося чути різні неприємні варіації та насмішки. Своїм успіхом завдячує батькам, оскільки саме вони найперші повірили у доньку і підтримали, оплатили абонемент на навчання у студії шиття.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/dae513bf-a29c-4d7f-9df3-e568aab480f7-821x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/b0e695b7-53a2-458e-b4fc-d236a5d103dd-675x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346103391_772736040919225_7021625689006803080_n-591x1024.jpg)
Раніше дівчина здобувала освіту ЖДУ ім.І.Франка на спеціальності «Графічний дизайн», але не отримавши очікуваних знань і навиків, вирішила залишити університет та не жалкує про своє рішення, бо ж нині займається тим, про що мріяла з дитинства.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346102062_1239561010001116_2287808996542687592_n-823x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346094779_698512665616247_3138841427443476372_n-807x1024.jpg)
Пригадує, що вже тоді різала різний одяг і шила вбрання для ляльок, робила замальовки в зошитах, а рідним відверто заявляла: хочу бути дизайнером. Вони таку думку не поділяли і вважали професію не серйозною. Врешті Даша трансформувала свою мрію і вирішила бути дизайнером у іншій сфері, зокрема дизайнером інтер’єрів. З цим поки не склалося, натомість 19-річна дівчина дуже захопилася шиттям і наразі це основна сфера її діяльності. У школі на уроках трудового з шиттям навпаки виникали проблеми і від того мала відповідні оцінки – 4, 6 балів. Одного ранку дівчина прокинулася з думкою, що хоче шити професійно і придбала найпростішу швейну машинку. Вже в процесі зрозуміла, що ця ні на що не годиться та купила іншу та продовжила навчання.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346094762_635658775270747_9055582689705143357_n-827x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/346025932_235746039084902_5915241954243845270_n-595x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/344295583_783444103149924_4147327467221296969_n-597x1024.jpg)
Два роки тому виникла ідея створити бренд, хоча на той час ще нічого й не вміла. Думала шити колекцію нижньої білизни, бо здавалося, що це найлегше. Практика показала зворотнє.
Власне, історія «KOHUTTS» почалася із шоперів. Даша вишивала на замовлення на них різні написи, принти, візерунки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/344286369_284862843875987_3150943770580210605_n-823x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/684e1c5f-cc5b-4996-9dec-bbd43665f6f6-699x1024.jpg)
Більше семи місяців житомирянка навчається у студії шиття «KRISTEAM sewing studio» і наразі вже викладає для наймолодших, а ще разом з іншими долучається до волонтерського проєкту «Швейна рота», в рамках якої безкоштовно шиють адаптивний одяг та інші потрібні речі для ЗСУ. Тато житомирянки – Сергій, також несе службу в ЗСУ і виконує бойові завдання в одній з найгарячіших точок фронту. До речі, саме на честь його імені у назві бренду «KOHUTTS» і використано літеру «S».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/65a46612-19f6-4402-b9ca-21279c2ae113-703x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/40b14a97-8922-4426-954e-545edd6efda7-741x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/21ec3b7b-df79-41b1-94d0-f9371f2f80f9-675x1024.jpg)
Логотип бренду – сонце. Саме так рідні та друзі часто називають Дашу. Вона навіть має відповідні татуювання на своєму тілі.
Над дебютною колекцією вітчизняного бренду «KOHUTTS» працювала переважно у вільний час, кілька разів робила перерву. Щоразу, коли вигоряла чи зневірювалася, її підбадьорювала та мотивувала наставниця – власниця студії шиття Крістіна Кувшин. Без неї, переконує Даша Когут, точно б нічого не вдалося.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/6b2cc5bc-7080-43de-a5d3-49b6a307cca4-729x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/5f10e3fd-99ff-4ff0-ad72-2b6c4c57d87b.jpg)
Використовувала якісні матеріали, їх шукала та обирала самотужки. Подеколи саме тканина диктувала те, яким буде виріб і це не завжди збігалося із попереднім баченням дизайнерки, представленим на папері. Проте здебільшого все вдалося втілити максимально схоже. Фотографувати колекцію допомагала подруга. Вона ж, Даша та її друг були моделями. Вигадувала і шила саме таке, щоб із задоволенням носила б сама. Радітиме, якщо це сподобається й іншим. Вікових обмежень для такого одягу не ставить – можна носити і в 17, і в 37 років.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/5c291e27-2c31-4842-a13e-938394ace67e-696x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/1c1a04ec-ae58-4f28-bce7-375a3c02e360-678x1024.jpg)
На одній кофтинці можна роздивитися сині смужки-промені, на інших – напис «Воля» та стилізоване зображення герба України. Робила це щиро, а не на хвилі «патріотизму», який протягом останнього року всі транслюють, аби краще продаватися. Додає, що вдячна ЗСУ за можливість працювати, розвиватися і втілювати свої творчі задуми, бо вони продовжують стримувати ворогів на різних напрямках, забезпечуючи мир і відносний спокій на іншій території країни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/0efdad26-4662-4b46-b972-e0a7f48e9b2a.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/05/0d6093cf-bb3d-4cc2-b421-22185ad1f57c-725x1024.jpg)
Стежити за брендом та діяльністю житомирянки можна на сторінці у соцмережі Інстаграм та Тік-Ток.
Юлія Демусь
Гурт «eMotion» розвиває культуру cover dance в Житомирі (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Від одягу для ляльок та шоперів до колекції одягу: житомирянка Даша Когут презентує власний бренд (ФОТО)"