Рівно чотири роки тому житомирянка Крістіна Кувшин створила у Житомирі студію шиття «KRISTEAM sewing studio», яка спеціалізується на пошитті одягу та проведенні курсів для дітей віком від 7 років, підлітків і дорослих, втім із початку повномасштабного вторгнення російських військ зосередили свою діяльність на реалізації волонтерських ініціатив.
У квітні минулого року приєдналися до команди «Швейної роти», підрозділи якої є у різних куточках України та навіть за кордоном. Переважно майстрині з помічниками шиють адаптивний одяг для військових, які проходять лікування у госпіталях після отриманих поранень, травм, ампутації кінцівок, а також необхідні речі захисникам на фронт. Наразі Крістіна координує роботу в Житомирі, днями передали допомогу в місцевий військовий госпіталь. Про такий запит їй повідомила інша волонтерка – Софія Гудзь, а також надала тканину для пошиття. Частину речей надіслали поштою представники «Швейної роти» з інших міст.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/f76a1fa4-1455-4404-b527-d3d2155611e7.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/f66e0e06-8b36-4366-846e-c699cefdea50.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/d09d0714-1d4c-415b-a29e-de6605cc58a5.jpg)
Крістіна розповідає, що складнощів із пошиттям речей для військових ЗСУ в неї не виникало жодних, адже у швейній справі має майже 10-річний досвід.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/b568ebd2-079e-4ad6-9d8b-83f8abb82feb.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/a6e9e008-a84a-4554-8578-d84affb1165c.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/329226306_1395643171250913_3746528601737173693_n.jpg)
«Публікацію про «Швейну роту» я побачила в Інстаграмі і одразу ж написала дівчатам, уточнила всю інформацію та деталі. Зрозуміла, що ми також можемо допомагати нашим воїнам, – ділиться Крістіна Кувшин, яка нині керує студією і самотужки проводить заняття на курсах, адже інша колега через війну виїхала за межі країни. – Частину матеріалів, тобто тканину для виробів, нам надсилають зі «Швейної роти», щось купуємо самостійно, адже збираємо кошти, влаштовуємо різні лотереї, розіграші. Раніше я проводила безкоштовні заняття для тих, хто бажає навчитися шити саме для потреб армійців, але це було не дуже ефективно і не раціонально, адже приходили, або одиниці, або взагалі нікого, а в цей час я могла б сама щось відшити.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/279150407_105248442180892_4056528010995970458_n.jpg)
Тому зараз намагаємося справлятися власними силами – я, наші волонтери, студенти. Треба люди, які можуть строчити на машинці і мають розуміння, що робити в тому чи іншому випадку. Я все крою сама, процеси і обов’язки між собою розподіляємо. Схеми, викрійки, конструктори можна знайти і завантажити у групі «Швейної роти», все є у доступі, якщо потрібні якісь консультації чи пояснення, їх завжди нададуть. Також у групі публікують актуальні запити: що, скільки і куди потрібно. Можна шити в себе вдома, якщо є можливість та обладнання
Точну кількість того, що ми вже пошили у «KRISTEAM sewing studio», я не рахувала, але усі звіти оперативно публікую на сторінці нашої студії. Це теплі речі – флісофі кофти, флісові шкарпетки, балаклави, термокомплекти, білизна, футболки, бронештани, бронетруси, пледи та накидки для транспортування поранених в мобільні госпіталі, одяг на липучках, застібках, зав’язках у госпіталі. Ще також є ортопедичні подушки-кістки, які отримали свою назву через відповідну форму. Вони слугують для підтримки шийного хребця, допомагають розслабити м’язи шиї/спини і покращити кровообіг, підходять для використанні і на фронті, де нема умов зручно розміститися під час сну, а також для тих, хто знаходиться на лікуванні чи реабілітації. Індивідуально до мене зверталися військові, аби пошила органайзери на карти тощо. Для внутрішньо-переміщених осіб, які переїхали у Житомир з тимчасово окупованих територій, прифронтової зони чи зони бойових дій, наша студія проводила тиждень благодійних курсів шиття на безоплатній основі».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/328847702_751587496130799_469486080183585360_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/7259717c-c6f6-4494-8542-c659b91400d2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/5829700e-3a34-4ccb-acdf-33098a2caa8f.jpg)
Станом на січень 2023 року «Швейна рота» – це більше 300 майстринь, які за ці місяці одного лише адаптивного одягу встигли відшити понад 15 000 одиниць і зупинятися не збираються, адже кількість запитів лише збільшується.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/868702eb-6e96-45d8-9c86-802cb30aca4d.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/741656a9-bd30-424d-baa3-894859984987.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/23934f5e-6dfa-4b4d-9d5e-6c26a60bc5da.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/508e9964-a812-49cf-a105-9265efad5fcc.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/78b7bef7-97f0-4e70-8efb-59d28e81fb41.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/48ab5f64-80a2-4862-9ff4-94089c6bf07d.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/8fdd6b59-ec50-483e-91d4-b6e828a10b51.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/5e617f33-6f3b-447e-937f-1979892c9e4d.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/5ce2dc4e-8c19-4e61-9921-48be16aeac13.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/4cb53275-35ad-4a66-b572-f94df4ea500b.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/1a9a33ca-9d13-4c39-821d-a3e838acb80f.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/02/0e126f3e-99e6-4da1-a313-460545348d2b.jpg)
Юлія Демусь
З теплом і турботою: Тетяна Вітюк в’яже шкарпетки, шапки і бафи для воїнів на передову (ФОТО)
«Це потрібно і важливо»: житомирянка шиє прапори для військових (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "У госпіталі та на передову: житомирянка Крістіна Кувшин у своїй студії шиє одяг для воїнів (ФОТО)"