Окопні свічки, кавери, майки, енергетичні батончики, вітамінні суміші для воїнів від житомирянки Софії Гудзь (ФОТО)

“Головне у волонтерстві – почати. Можна з найменшого – збирати баночки для окопних свічок, тканину на маскувальні сітки: розмістити оголошення, пройтися по сусідах, запитати колег. Поступово напрямки допомоги і співпраці розширюватимуться. Найважливіше – бажання. Вірте у свої можливості. Особисто я намагаюся відгукуватися на усі ініціативи друзів, знайомих, адже важливо підтримувати один одного, тим більше у такий складний час”, – говорить волонтерка з Тетерівки Софія Гудзь.

До початку повномасштабного вторгнення російських військ вона також створювала прикраси та різні аксесуари для волосся. Кошти від продажу своїх виробів витратила на придбання матеріалів і пошиття футболок та майок для військових.

Навесні у дворі біля свого будинку в Тетерівці встановила пральну машину і відтоді фарбує тканину у відповідні до сезону відтінки – в подальшому її сушать, ріжуть на смужки і плетуть маскувальні сітки, кікімори для армійців у волонтерській майстерні “Свій за Свого”.

З настанням холодів разом з командою “Тетерівські світлячки” Софія робить окопні свічки. Крім цього, шиє білі кавери (нашоломники). Працює у тандемі з житомирянкою Любов’ю Матвійчук. Вже пошили 100 шт.

Багато в чому волонтерці допомагає донька Марія. Разом накрутили і відправили на передову близько 30 л вітамінної суміші, у складі якої – мед, імбир та лимони.

Також виготовляють енергетичні батончики із сухофруктів та горіхів. Їх дівчинка називає “електричними”, адже суттєво підсилюють і заряджають енергією захисників. Кожен батончик загорнутий у пергамент, його можна покласти в рюкзак чи кишеню, коли військові відправляються на завдання. Особливо така річ корисна й незамінна в умовах, коли не можна розвести багаття, приготувати чи розігріти їжу.

За словами Софії, єдиного рецепту для приготування енергетичних батончиків не дотримується. В інтернеті таких можна знайти чимало. Вона ж відштовхується від того, що змогли закупити чи є в наявності.
Важливо, що батончики може робити кожен у себе вдома і самостійно передавати знайомим військовослужбовцям або через волонтерів.

“Уже 9 місяців я фарбую тканину для потреб волонтерської майстерні “Свій за свого”. Дівчата отримують запити безпосередньо від військовослужбовців. Зараз катастрофічно не вистачає рук, щоб плести сітки і кікімори, тому запрошую усіх охочих долучатися, – веде далі Софія Гудзь. – Із тканини, яку фарбую, у майстерні також плетуть кавери. У перервах і ми з донькою цим займалися влітку. Паралельно у травні і протягом літа я реалізовувала власний міні-проєкт “Майка для козака”. Вдалося пошити близько сотні футболок і майок.

Багато виробництв зупинили роботу, швачки не працювали і я виручала хлопців. Зокрема, тих, хто має нестандартні розміри – 68 і вище, бо такі дуже важко знайти і купити. Восени збирали та відправляли у Волинський національний університет ім.Лесі Українки скляні баночки. Студенти і викладачі закладу вищої освіти виготовляли загоювальні мазі для поранених бійців у госпіталі й на фронт і фасують їх у таку тару. Зараз основним чином я зосередилася на окопних свічках. За кілька місяців разом з членами моєї родини і сусідами, називаємо себе “Тетерівські світлячки”, нарізали і накрутили картону, залили 4200 свічок. Збір усього необхідного проходить на базі майстерні “Свій за свого” у Житомирі за адресою пров. Скорульського, 5.

Зі свічками нам ще допомагає фізико-математичний факультет ЖДУ ім.І.Франка, керує процесом Платон Корнійчук. У них вийшло вже 1200 свічок і робота продовжується. Це все безкоштовно відправили на передову, де треба хлопцям і дівчатам гріти бліндажі та окопи, сушити одяг, готувати їжу. Обов’язково у посилки додаємо солодощі, фрукти, листи й малюнки від дітей і все те, що приносять небайдужі, аби передати оборонцям. За донати, які отримуємо, купуємо парафін на свічки і закриваємо інші потреби, з якими звертаються військові”.

Житомиряни можуть приєднуватися до команди волонтерської майстерні “Свій за Свого”: допомагати плести маскувальні сітки й кікімори, приносити чисті металеві бляшанки будь-якого розміру на окопні свічки, парафін, віск, недопалки свічок, чисту тару для вітамінних сумішей – пластикові пляшки від питних йогуртів, холодних чаїв, металеві банки з-під кави з пластиковою кришкою, тканину білих кольорів, бавовняну тканину різних кольорів та не з яскравими орнаментами для подальшого фарбування. Час від часу волонтерам потрібне підсилення, аби помити банки, почистити горіхи, забезпечити транспортування вантажів по місту чи у передмістя.

“Сама дивуюся, скільки за 9 місяців вдалося зробити. Хтось скаже, що одна людина стільки не зможе, але я робила, роблю і буду робити все, що можу і стільки, скільки це буде потрібно. Щоб здобути перемогу в цій війні, тил має працювати і допомагати нашим захисникам боротися, вистояти і врешті витіснити остаточно ворожі сили з території України, максимально наближати переможний день. Важливий внесок кожного”.

Юлія Демусь

Поліський національний університет в Житомирі запрошує в свій контактний зоопарк (ФОТО)

Колядки, щедрівки, фотозони, різдвяне етнодиско та активності: у Житомирі тиждень триватиме фестиваль «Янголи віншують»

Будьте першим, хто прокоментував "Окопні свічки, кавери, майки, енергетичні батончики, вітамінні суміші для воїнів від житомирянки Софії Гудзь (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*