Поліський національний університет в Житомирі запрошує в свій контактний зоопарк (ФОТО)

Корови, коні й поні, голуби, кролики, фазани, павичі, кури, кози і навіть раки мешкають у контактному зоопарку, який три роки тому відкрили у Житомирі на базі навчально-наукової лабораторії тваринництва Поліського національного університету, де проводять лабораторні й практичні заняття, наукові дослідження ВРХ (великої рогатої худоби), дрібного тваринництва, аквакультури (раководство). Зокрема, інженер-технолог, аспірант Андрій Муженко, який перебуває на закордонному стажуванні, пише наукову дисертацію.

У зимовий період більшість тварин із відкритих вольєрів, що облаштовані поруч із навчальним та господарськими будівлями, забрали у затишне і тепле приміщення. Попри це, доступ до них відвідувачі мають і надалі. Можна безкоштовно приходити з 9 до 17 години.

“У нашому контактному зоопарку утримуються тварини сільськогосподарського призначення. Маємо 5 ВРХ голштинської породи та української чорно-рябої молочної породи, з яких чотири дійні корови і одна нетиль – доморощена, це наш приплід, виростили її з телички і через місяць-півтора вона приведе теля. Ще є два поні шотландської породи – Марта і Маслін, коні Буян і Орлик місцевої верхово-запряжної породи. З дрібної рогатої худоби у нас утримуються вівці – баран сокільської породи, кози зааненської, камерунської (декоративна) та тоггенбурської порід, – розповідає завідувач навчально-наукової лабораторії тваринництва Володимир Ткачук. – Є золотисті та мисливські фазани, пара павичів, кури порід Кохінхін і Фавероль, голуби різних порід – поштові, польські, голуби-павичі та багато інших, кролі переважно декоративних порід. Розводимо і досліджуємо австралійських червоноклешневих раків. До кінця січня плануємо привезти єнотовидних собак”.

У контактному зоопарку завжди є співробітники лабораторії, а також студенти технологічного факультету чи факультету ветеринарної медицини, які проходять практику. Часто на екскурсії приводять організовані групи школярів, але також діти приходять з батьками.

У міні-зоопарку Поліського національного університету тварин можна гладити, взаємодіяти і спілкуватися з ними, годувати фруктами, овочами чи зерном, але під наглядом і контролем представників лабораторії тваринництва.

Юлія Демусь

Колядки, щедрівки, фотозони, різдвяне етнодиско та активності: у Житомирі тиждень триватиме фестиваль «Янголи віншують»

Практично й естетично: діодні свічки у дерев’яному корпусі для військових робить Сергій Петрушевський (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Поліський національний університет в Житомирі запрошує в свій контактний зоопарк (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*