Практично й естетично: діодні свічки у дерев’яному корпусі для військових робить Сергій Петрушевський (ФОТО)

Вже півтори сотні бліндажних діодних свічок виготовив та передав військовим на передову житомирянин Сергій Петрушевський. В їх основі – діод, бокс для батарейок, батарейки, неодимові магніти, перемикач. Все це у дерев’яному корпусі, який покритий масловоском.

Виріб дуже компактний – висота 9 см, зручний та безпечний, а головне – незамінна річ в умовах війни, адже не боїться вологи, сильних поривів вітру тощо. Такі можна використовувати й у до домашньому побуті, аби стаціонарно освітлювати приміщення під час відключень електроенергії чи як ліхтарик, пересуваючись вулицями міста.

Діодні свічки для цивільного населення є у вільному продажі в майстра, а кошти від цього від направляє на придбання комплектуючих у свічки для воїнів.

Сергій Петрушевський розповідає, що з деревиною працює вже більше трьох років. Виготовляє столи лофт, портсигари, статуетки, шкатулки та інше. Для цього використовує дуб, бук, ясен, липу, вільху – все, що можна без проблем купити.

Ідею зі свічками побачив у групі «Вироби з дерева» у соцмережі, відео із ними поділився адміністратор Юрій Лисак. Подібні виготовляв хлопець із Тернополя. Втім, у нього, на думку Петрушевського, було дещо «грубувате виконання», тож спробував зробити власний прототип, але щоб було більш естетично й практично.

Для корпуса використовує будь-яку деревину, яку має в наявності, або ж навіть мікс. Не приховує, що ціни на комплектуючі зростають з кожним днем, до того ж їх стає все важче віднайти й придбати. Свічками займається після роботи. За фахом – оператор лінії по зрощуванню деревини по довжині в ручному форматі.

«Готові свічки передаю особисто військовим, які звертаються. Буває, замовляють родичі і потім пересилають на позиції, – ділиться Сергій Петрушевський. – У мене така діодна свічка безперервно світить вже 2,5 місяця. Дружина використовує як кишеньковий ліхтарик. Загалом для освітлення кімнати однієї-двох свічок, щоб все бачити, достатньо. Розробка направлена переважно на використання в бліндажах, окопах, не боїться вологи. Навіть якщо кинути у воду, свічка буде працювати. Може зіпсуватись тільки дерево. Батарейки можна змінювати, збільшуючи термін експлуатації свічки. Деревиною та матеріалами мені допомагають майстри по дереву, деякі дуже суттєво. Також підтримують пересічні громадяни, хоч не багато, але такі є, за що їм велика вдячність».

Юлія Демусь

Із будівельника у майстра гончарних виробів: унікальний досвід Геннадія Оріховського з Баранівки (ФОТО)

Улюблена справа: Василь Остапчук створює картини у техніці об’ємного різьблення по дереву (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Практично й естетично: діодні свічки у дерев’яному корпусі для військових робить Сергій Петрушевський (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*