Француз Жакі Леба про любов до України, фільм «Забута земля» та фотовиставку присвячену війні (ФОТО)

У Житомирському обласному літературному музеї сьогодні, 7 березня, відбулася зустріч із французом Жакі Леба. Він – кінорежисер-документаліст і фотограф. 

Сам Жакі розповідає, що в Україні декілька років працював над документальним фільмом «Забута земля», презентація якого відбудеться в травні. Цей фільм також покажуть у 840 кінотеатрах Франції, а також заплановано прес-турне в Канаді. Його мета – розповісти про красу та багатства України:

«Упродовж 40 років я робив фільми про країни, які не дуже відомі. Чотири роки тому я зрозумів, що французи дуже мало знають про Україну. Після вибуху на Чорнобильській АЕС всі дізналися про неї, а потім забули. В січні 2019 року я переїхав у Припять, щоб зустрітися з людьми, які на час катастрофи були ще дітьми. Мені хотілося показати красу України. Цей фільм вийде в травні і буде називатися “Забута земля”».

Втім, через війну працювати над фільмом було дуже непросто. За словами Жакі Леба, він документував злочини росіян, активно співпрацював з французькими ЗМІ, щоб чесно висвітлити події в Україні, а також створив серію фото про злочини рашистів щодо простих українців. Відкриття виставки «Україна очима француза» відбудеться 11 березня об 11:00. Презентація матиме дві складові: виставка фотографій та перегляд фільму «Повернення з України». Вхід вільний. 

«Мені важко було закінчити роботу над фільмом, бо почалася війна. В лютому я побачив молодих людей в камуфляжі, які йдуть на війну. Побачив літніх жінок, що плетуть маскувальні сітки, і сказав собі, що я не маю права залишити цю країну. Я вмію добре знімати фільми та писати сценарії, тому вирішив використати це, щоб бути корисним. Виставка, відкриття якої буде в цю суботу, представляє страждання цивільних людей. Це фото з Бучі, Ірпеня, Бородянки, Коростеня. Я взяв камеру, без дозволу поїхав в ті місця, сам ходив і знімав. Я вважаю, що моя робота унікальна, бо 13 французьких каналів просять у мене репортажі з України щодня. Мені ніхто не платить, я не хочу заробляти гроші на цій війні. І я ні на кого не працюю», – додає він.

Сам Жакі Леба живе в Тетерівці. Як він пояснив, в Україні його затримала любов – він одружився на українці. Каже, що разом із сім’єю залишився тут, не виїжджав, навіть коли ситуація була дуже напруженою. Проте додає, що можливо поїде трішки відпочити до Франції, але тільки після нашої перемоги.

Нагадаємо, консультації фахівців, кулінарні майстер-класи, тренінги, кінопокази: як працює «Безпечний Простір для жінок і дівчат» на Житомирщині (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Француз Жакі Леба про любов до України, фільм «Забута земля» та фотовиставку присвячену війні (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*