У Грузії відбулися масові протести через прийняття проросійського закону про іноагентів

Надвечір 7 березня у столиці Грузії Тбілісі розпочалися масові протести. Поштовхом до цього стало прийняття в першому читанні закону про “іноагентів”, який копіює по суті аналогічний російський закон, покликаний боротися зі свободою думки та створений для притягнення до відповідальності критиків російської влади. Прийняття подібного закону практично нівелює усі спроби Грузії стати частиною Європейського Союзу.

Спочатку потасовка відбулася всередині парламенту Грузії, де опозиція намагалася усіма способами завадити прийняттю даного законопроєкту. А вже після його ухвалення на вулиці Тбілісі вийшли сотні тисяч людей.

Згодом аби розігнати розгніваний натовп грузинські силовики застосували проти людей сльозогінний газ, світлошумові гранати, водомети та резинові кулі. В результаті у відповідь отримали цілу чергу коктейлів молотова.

В той же час, Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебуває з візитом у США, виступила на підтримку людей, запевнивши, що ветуватиме цей закон у разі його остаточного ухвалення парламентом.

Законопроєкт, який виник нізвідки, якщо тільки не під диктовку Москви, треба скасувати. Я накладу на нього вето. Мене цікавить лише майбутнє Грузії, конституція, гарантом якої я є,”

– заявила Зурабішвілі.

Згодом поліції таки вдалося віттіснити натовп від будівлі парламенту за барикади. Після півночі у Тбілісі почалися затримання активних учасників.

Однак попри спроби придушення протистояння тривають. На сьогодні грузинська опозиція анонсувала нову акцію протесту на площі перед будівлею парламенту в Тбілісі.

Сьогодні проти мирної акції було застосовано спецназом і поліцією непропорційну силу. Затримано дуже багато учасників акції, серед них лідер опозиційної партії “Гірчі” Зураб Джапарідзе. Уже за кілька годин на площі перед парламентом зберуться на акцію ще більше людей, ніж учора“,

– заявив лідер опозиційної партії “Стратегія Агмашенебелі” Георгій Вашадзе.

Наразі площу перед будівлею парламенту повністю контролюють поліцейські. Кілька десятків людей перебувають на проспекті Руставелі поруч із поліцейським кордоном. Тривають затримання учасників протестів.

Водночас у США пригрозили запровадженням санкцій щодо представників влади Грузії через ситуацію навколо закону про іноагентів.

Будьте першим, хто прокоментував "У Грузії відбулися масові протести через прийняття проросійського закону про іноагентів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*