«Фуфломіцин Зеленського» чи панацея від COVID-19? Президент анонсував диво-препарат

Українські вчені розробили препарат, здатний «повністю нейтралізувати загрозу смерті від ускладнень, які спричиняє для організму людини коронавірусна інфекція». Таку гучну заяву зробив 22 квітня Офіс Президента України. Препарат нібито можна буде використовувати не лише для ефективного лікування, але й для профілактики коронавірусного захворювання. Повідомляється, що диво-ліки вже увійшли у фазу клінічного дослідження. «Я вірю в українських учених, і сьогодні всією країною ми тримаємо за них кулаки!» – прокоментував новину Володимир Зеленський. При цьому назву препарату Офіс Президента України не повідомив, обмежившись фразою – «більш детальна інформація буде надана згодом».

Новина одразу ж викликала в’їдливі коментарі.

«Невже нам вкотре хочуть втюрити спиртову настоянку куничника наземного і щучки дернистої?»

«Неужели придумали еще одно название парацетамолу?»

«Препарат в смартфоні? Чи у Радуцького?»

Скепсис громадян можна зрозуміти. Розгублена й метушлива поведінка української влади, непослідовні й часом безглузді карантинні обмеження – все це викликає у багатьох людей роздратування. Та й повідомлень про винахід диво-ліків останнім часом не бракує. За інформацією ЗМІ, такі препарати зараз тестують вчені у США, Південній Кореї, Китаї, Японії та інших країнах. А одними з перших про успіх повідомили вчені з Нідерландів. Щоправда, втішних новин звідти останнім часом не чути. І скептики вже кажуть, що цю роттердамську історію «заварили» у березні з однією метою: врятувати «Євробачення-2020», яке мало пройти саме в Роттердамі.

Чому заява про українські диво-ліки з’явилася саме зараз – теж зрозуміло. 21 квітня Зеленський відсвяткував річницю свого президентства. Хвалитися якимись успіхами в умовах вірусної кризи та падіння економіки – трохи не з руки. Тому піарники Зеленського вирішили «козирнути» ось таким оптимістичним «ф’ючерсом». І це для президента дуже ризиковано. Бо якщо вітчизняні вчені справді зроблять те, про що заявили в ОПУ (а за язика ніхто ж не тягнув) – Зеленський, без сумніву, очолить тріумфальну ходу України по трупу SARS-CoV-2.

А якщо ні?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "«Фуфломіцин Зеленського» чи панацея від COVID-19? Президент анонсував диво-препарат"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*