Вчені з Нідерландів виділили антитіло проти COVID-19. Коли буде вакцина? | Times ZT

Вчені з Нідерландів виділили антитіло проти COVID-19. Коли буде вакцина?

Вчені з Роттердама та Утрехта кажуть, що виявили антитіло, яке може ефективно боротися з коронавірусом. Ця новина стрясла світ 14 березня 2020 року – і поселила надію у серцях мільйонів людей, нажаханих привидом світової епідемії. «Це перше антитіло, про яке ми знаємо. Воно блокує інфекцію, і є велика ймовірність, що воно також стане препаратом, який надійде на ринок», – заявив у Роттердамі професор біології клітин Франк Гросвельд.

Нідерландські вчені тривалий час лабораторно досліджували штами інфекційних захворювань, подібних до COVID-19. Цей досвід дуже допоміг їм. «Ми почали негайно і працювали цілодобово!» – каже Гросвельд. Він пояснює, що антитіло блокує здатність вірусу викликати в організмі симптоми хвороби. Отже, за допомогою антитіла можна розробити ефективний препарат проти цієї коронарної інфекції.

Водночас існує ряд застережень. Антитіло ще не перевірено на людях, на що потрібно місяці. Дослідження також не оцінені колегами з інших наукових центрів Нідерландів та інших країн. Якщо робота команди Франка Гросвельда отримає схвалення, очікується, що результати праці будуть опубліковані.

Інший вчений з Нідерландів Беренд-Ян Бош (Утрехтський університет) не хоче підтримувати занадто оптимістичні очікування. «Це перший багатообіцяючий крок, але поки ще зарано міркувати про потенційну ефективність препарату для людей», – сказав він. «Дослідження вивчається провідним науковим журналом. Подальші коментарі можуть бути надані після прийняття і публікації статті…» – наголошує Бош.

«Якщо пацієнт приймає вакцину, очікується, що коронарна інфекція буде блокована. Таким чином, у пацієнта буде шанс видужати. Звичайно, профілактика краще, ніж лікування», – додає Франк Гросвельд. Тому справжнє рішення це створення вакцини на основі цього препарату.

Так виглядає робоче місце людини, яка може стати рятівником людства…

Однак розробка вакцини може зайняти тривалий час. Називають терміни від декількох місяців до двох років. Водночас є й втішні обставини. COVID-19 сьогодні – загроза для людства №1. Тому слід очікувати, що для швидкого пошуку ефективних засобів проти пандемії, що насувається – людство не пошкодує ані сил, ані коштів. В умовах надзвичайної ситуації, яка вже склалася у багатьох країнах Європи, вчена спільнота та урядовці, без сумніву, зможуть знайти спосіб пришвидшити клінічні випробування препарату. Після чого негайно запустити його у масове виробництво.    

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Вчені з Нідерландів виділили антитіло проти COVID-19. Коли буде вакцина?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*