Гендиректор МАГАТЕ розповів про першу оцінку стану Запорізької АЕС | Times ZT

Гендиректор МАГАТЕ розповів про першу оцінку стану Запорізької АЕС

Місія МАГАТЕ 1 вересня прибула на Запорізьку АЕС. Голова Агенства Рафаель Гроссі наступного дня зробив дивну заяву щодо ситуації на атомній електростанції.

Він зазначив, що бачив на власні очі воєнні дії навколо АЕС. Разом із командою інспекторів голова МАГАТЕ зафіксував сліди від снарядів, дірки в будівлях та інші пошкодження. Однак він не заявив, що в цьому винні саме росіяни.

«Українська АЕС контролюється російськими окупаційними силами, що створили цю ситуацію. І відповідно є таке собі співіснування операторів, людей, українців, працівників, безпосередньо службовців та професійних експертів, що там працюють та працювали. І також є присутність з боку російських ядерних експертів і воєнних сил»,- заявив Гроссі.

За його словами, наразі там працюють 2 енергоблоки. Станом на сьогодні вони функціонують без проблем – зокрема енергоблок №5, який постраждав і зупинився кілька днів тому.

Він також висловив захоплення щодо роботи українських працівників у надскладних умовах.

Гроссі відмітив, що на ЗАЕС «всі експерти в ядерній сфері та знають, що роблять, та про що говорять», а українці дбають про ЗАЕС та «дуже добре працюють».

Нагадаємо, росіяни ширять фейки про ситуацію на ЗАЕС, перешкоджаючи роботі МАГАТЕ.

Будьте першим, хто прокоментував "Гендиректор МАГАТЕ розповів про першу оцінку стану Запорізької АЕС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*