Глиняні тварини, автопортрети та шматочки плитки: незвичайна мозаїка на багатоповерхівці у Житомирі (ФОТО)

У самому центрі Житомира на фасаді під’їзду багатоповерхівки виділяється незвичайна мозаїка, створена дбайливими руками місцевої жительки.

Здавалось, Житомир знайомий всім настільки, що кожен знає ледь не будь-який його провулок. Та випадково в самому центрі міста можна натрапити на дійсно цікаві знахідки.

Один з під’їздів п’ятиповерхівки на вулиці Київській 28 відрізняється від інших незвичною мозаїкою. На ній можна побачити шматочки будівельної плитки, глиняні фігури і навіть шматки посуду, – все це пенсіонерка Ірина Ісаківна клопітливо збирала по частинкам на протязі 3-х років.

“Я вела гурток по кераміці в Житомирі в Центрі розвитку дітей і молоді більше 40-ка років.Працювала з дітьми по Макаренку – так, щоб праця єднала. Були діти, які  ледь не по 15 років відвідували мій гурток, а зараз стали архітекторами і працюють в різних містах України.”

Ірина Ісаківна після виходу на пенсію вирішила залишками будматеріалів і роботами своїх учнів прикрасити свій балкон і частину фасаду під їзду.

“Дерево, що ви бачите – це доповнення до того пейзажу, що є поруч. А вже потім я подумала, що автопортрети моїх учнів будуть плодами на цьому дереві. На стіні ви бачите не просто обличчя дітей – це особливі автопортрети моїх учнів, те, як вони себе відчували.”

“Взагалі форму глини дуже важко “піднімати” – вона м’яка і опускається. І через це ми завжди з дітьми розпочинали навчання саме з плоских робіт. А в той час надворі був саме Рік Бика, і ми поробили бичків, які зараз сюди чудово підходять. І хоча вони зливаються з полем, все рівно за рахунок рельєфу чудово “читаються”. Своїми руками я ніколи не лізла до робіт учнів. Єдина моя робота на цій стіні – собачка, так як я собачниця (Ірина Ісаківна і зараз має собаку Марусю). Все інше – це дитячі роботи, їх фантазія.”

Ірина Ісаківна поділилась технологією своєї мозаїки:

“Коли я починала працювати в Художньому фонді, то ми так робили мозаїки – просто пісок, цемент і власна фантазія.”

Нагадаємо, що зовсім поруч знаходиться ще один цікавий двір, що перетворився на справжній оазис.

Будьте першим, хто прокоментував "Глиняні тварини, автопортрети та шматочки плитки: незвичайна мозаїка на багатоповерхівці у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*