Голова МОЗ Максим Степанов прокоментував смерть житомирянки Ольги Грабар

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, як і житомирський міський голова Сергій Сухомлин, заперечує причину смерті житомирянки Ольги Грабар від нестачі кисню. 

Житомирянка Ольга Грабар, яка благала у Фейсбуці міського голову Сергія Сухомлина допомогти з киснем, померла на наступний день, 16 листопада. Цю подію активно почали обговорювати у соціальних мережах, телевізійних каналах та ЗМІ. Чи дійсно в житомирській лікарні № 1 не вистачає кисню? 

 Глава МОЗ Максим Степанов зауважив, що у житомирській лікарні №1 кисню достатньо усім пацієнтам, а Ольга Грабар померла від ускладнень, спричинених коронавірусом:

«Вона перебувала в досить у важкому стані в лікарні, була переведена в реанімацію у відділення інтенсивної терапії, а потім перебувала на ШВЛ на високопотоковому кисні, була заінтубована. На жаль, ускладнення, які дає вірус, а також супутні захворювання, які були у жінки, не дозволили врятувати їй життя. Але ніякого натяку на те, що їй не було надано кисневої терапії в необхідному обсязі, не було. У цій лікарні 106 ліжок забезпечені киснем — або централізований кисень, або кисневий концентрат. У лікарні перебуває 67 пацієнтів, які мають потребу в кисні, всім їм він надається», – пише NB.UA.

Свій пост у Фейсбук Ольга Грабар написала 15 листопада. У ньому вона скаржилася, що не знає, як пережити ніч, у лікарні катастрофічно не вистачає кисню. Вона звернулася за допомогою до Сергія Сухомлина, але той відреагував лише після її смерті:

«Сталася така трагедія. Людина пішла життя — співчуття близьким. На жаль, цей ковід забирає життя людей, іноді навіть близьких друзів та знайомих, тому треба бути обережними, переш за все», — сказав Сергій Сухомлин.

Міський голова зазначив, що проблеми все ж були, але не з нестачею кисню, в лікарні просто на 10-15 хв стався технічний збій:

«Останні тижні проблем з киснем вистачало. Ми іноді отримувати кисень на лікарню № 2 о другій годині ночі, коли він вже закінчився. Коли я побачив цей пост, дійсно була реакція — щось на так… Але поспілкувався з головним лікарем та директором — вони пояснили, що був технічний збій на 10-15 хвилин у суботу. Але запас кисню в лікарні є на тиждень, на 6 днів. Тому смерть точно не пов’язана з киснем. Ми обов’язково перевіряємо таку інформацію. Є заключення лікарів».

 

Будьте першим, хто прокоментував "Голова МОЗ Максим Степанов прокоментував смерть житомирянки Ольги Грабар"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*