Голова НАЗК запропонував житомирянам стати офіцерами доброчесності для боротьби з корупцією 

Голова НАЗК запропонував житомирянам стати офіцерами доброчесності для боротьби з корупцією

Сьогодні, 30 листопада, до Житомира із робочим візитом завітав голова НАЗК Олександр Новіков. Він зустрівся з головою Житомирської ОВА Віталієм Бунечко та заступницею міського голови Світланою Ольшанською, щоб обговорити питання доброчесності в громаді.

За його словами, Житомир потребує офіцера з доброчесності, який би допомагав запобігати корупції. Він також запропонував житомирянам спробувати податися на цю посаду: 

«Житомир є одним із п’яти міст доброчесності, яке продовжує працювати з Європейською антикорупційною ініціативою, але на жаль, більш ніж півроку немає уповноваженої особи – офіцера з доброчесності. Ми спілкувалися з владою міста на цю тему, сподіваємося, найближчим часом така особа буде призначена. Тому що, якщо немає людини відповідальної за процес запобігання правопорушенням, очевидно, що рано чи пізно це дасть про себе знати у формі якогось правопорушення. А це відсутність безпеки, шкода репутації влади і неефективність функціонування. Є проблема кадрова на рівні міста, тому звертаюся до житомирян, щоб вони йшли працювати на державу». 

Під час зустрічі також йшлося про портал викривачів, завдяки якому можна буде повідомляти про корупцію на місцях. Він додав, що до березня 2024 року до цього порталу планують підключити ОВА, міську раду та комунальні підприємства Житомира.

«Це внутрішній канал повідомлення про корупцію працівником такої організації до антикорупційного уповноваженого керівника. Вищий антикорупційний суд за останні півтора місяці виніс вже два рішення про виплату винагороди викривачам. Тобто тим людям, які співпрацювали з тими чи іншими організаціями, повідомили про корупцію, завдяки яким певних осіб було притягнено до відповідальності, а до держави надійшло понад 200 млн. грн. Одному викривачу має бути виплачено 13 млн. грн, а другому – 1,7 млн. грн», – зазначив Олександр Новіков. 

Нагадаємо, справжній скарб вартістю 65 млн грн виявили під час перевірки на території однієї з військових частин Житомирщини.

Будьте першим, хто прокоментував "Голова НАЗК запропонував житомирянам стати офіцерами доброчесності для боротьби з корупцією "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*