Голову Верховного Суду затримали за хабарі в 2,7 млн. доларів: деталі від НАБУ та САП

Учора, 15 травня, в НАБУ та САП повідомили про викриття схеми щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду України. З цього приводу сьогодні, 16 травня, відбувся брифінг, де представники НАБУ та САП розповіли деталі викриття. 

За словами директора НАБУ Семена Кривоноса, це найрезонансніша справа за весь період діяльності Національного антикорупційного бюро та найбільше викриття найвищої посадової особи в судовій гілці влади:

«Нами була отримана інформація про діяльність злочинного угруповання із залученням суддів, у суддівській гілці влади, з залученням керівництва суддівської гілки влади. Нами було прийнято рішення здійснити комплекс оперативно-технічних заходів і виконання спеціального завдання детективом під прикриттям. Внаслідок проведеного комплексу заходів, нами було зафіксовано низку контактів з власником Групи фінанси та кредит, з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності».

Кривонос додає, схема доволі типова – передача неправомірної вигоди за ухвалення потрібного рішення:

«Власник цієї Групи і адвокат даного об’єднання домовилися про передачу неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду за ухвалення потрібного для цього підприємця рішення. Вже 15 березня мало відбутися засідання по даній справі, і внаслідок попередньої домовленості це засідання було перенесено на іншу дату. Вже паралельно відбулася передача коштів від бізнесмена до адвоката, і вже 19 квітня Верховним Судом було ухвалене рішення».

Розподіл хабара між учасниками злочинного угрупування відбувався в два етапи: першу частину отримали 3 травня, другу – 15 травня, тоді керівництво Верховного Суду і зловили на «гарячому».

«На початку травня, адвокат, учасник цього злочинного угрупування, отримав від керівництва ВС вказівку щодо розподілу неправомірної вигоди серед учасників злочинного угрупування. 3 травня була отримана перша частина цієї неправомірної вигоди, а 15 травня передали другу частину, на якій на “гарячому” вже було зафіксовано керівництво Верховного Суду. І під час проведення невідкладних слідчих дій, обшуків за місцем проживання фігурантів, на робочих місцях, було вилучено значну суму коштів, здобуто докази, які додатково підтверджують діяльність цієї злочинної організації. Нам також відомо, що члени цього угруповання намагалися здійснити вплив на обрання членів ВККС», – пояснює директор НАБУ.

Наразі затримано голову Верховного Суду Всеволода Князєва і вживаються заходи щодо перевірки інших осіб і їх причетності до кримінального правопорушення. Повідомлення про підозру готується. 

Нагадаємо, у Житомир з обшуками завітало НАБУ.

Будьте першим, хто прокоментував "Голову Верховного Суду затримали за хабарі в 2,7 млн. доларів: деталі від НАБУ та САП"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*