Як у житомирській школі вивчають «Закон Божий» – і кому це потрібно (ФОТО)

Про цей шкільний предмет у Житомирі досі гаряче сперечаються. Симпатики запевняють: він корисний для суспільства з глибокими християнськими традиціями. Хейтери заперечують: предмет шкідливий, оскільки руйнує в дитячих головах цілісну наукову картину світу. Толерантні ліберали додають: ну, тоді давайте вивчати ще й іслам, юдаїзм, буддизм – щоб нікого не образити. І хто правий?

Поки тривають суперечки – предмет вже давно і успішно викладають для школярів молодших класів. Офіційно він називається «основи християнської етики». Не православної, не католицької, не протестантської – а саме християнської.

На відкритий урок учні 2-А класу прийшли серйозні й зосереджені. Ще б пак: у класі сидить завуч, а між партами ходить якийсь дядько з фотоапаратом… Я почуваюсь, немов голова комісії з міського відділу освіти. Вчителька Ірина Назаренко дуже переживає: як все пройде? якими вийдуть фото?

Урок мультимедійний: клас обладнано аудіовізуальною технікою. До того ж, він має унікальне двостороннє освітлення: вікна тут і збоку, і ззаду.

«Ісус розповів про чоловіка, що йшов небезпечною дорогою біля Єрусалима. Розбійники напали на нього. Вони побили того чоловіка та вкрали його гроші. Після чого залишили його лежати край дороги. Він стікав кров’ю та не міг рухатись. У цей час повз нього проходив левит. Він працював у храмі. Служник обов’язково допоможе цьому чоловіку. Та левит сильно поспішав. Він навіть не зупинився…»

Маленька біблійна історія швидко захоплює увагу маленьких слухачів. У відповідь на відносно легкі запитання педагога – учні охоче тягнуть руки.

Але попереду складніше. «Треба було побороти свій страх!..» – каже учням вчителька, коментуючи історію про самарянина. Ту історію, де людині доводиться обирати між законом та мораллю. Який вибір правильний?

Діти напружуються, відчувши запитання «на засипку». Їм вже зараз нелегко обрати. А коли виростуть – доведеться робити цей складний вибір не раз і не два. Кажете, непотрібний предмет?..

Учні у такому віці швидко втомлюються. Тому через певний час настає рухлива пауза.

Я позичив в однієї учениці 3-го класу зошит з ОХЕ. Зошит це вже не відкритий урок – це відкрита душа.

«Декілька років тому Міністерство освіти та науки провело анкетування. За його результатами було рекомендовано ввести курс основ християнської етики у середніх школах. Ми це зробили!» – каже завуч житомирської ЗОШ №33 Людмила Степчина.

Цікаво, що це єдиний факультативний предмет у початкових класах. Батьки можуть відмовитися від нього – з релігійних чи будь-яких інших мотивів. «Скажу чесно. Від батьків учнів других класів відмов нема. А в третіх і четвертих класах – так, вже іноді відмовляються…» – додає Л. Степчина.

P. S. Знаю, що ви подумали… Ні, це не підпільний урок під час карантину. Фото я зняв рівно рік тому – і відклав їх, як кажуть, «до кращих часів». Але замість кращих часів настали гірші: навчальний рік 2019-2020 завершився без учнів і в порожніх школах.

Цей матеріал перш за все має на меті підтримати морально педагогів, школярів та їхніх батьків. А також дати читачам поживу для роздумів та висновків. Якщо хочете висловити власну думку – пишіть у коментарях нижче!

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Як у житомирській школі вивчають «Закон Божий» – і кому це потрібно (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*