У супермаркетах Житомира продають символіку дивізії СС «Мертва голова» (ФОТО)

Практично у кожному супермаркеті міста ви зможете купити ці сухі сніданки. Вміст пакетів виготовлено у формі черепів та кісток. Причому як світлих, так і темних – зі смаком какао. Виробник рекомендує вживати людські останки з йогуртом, кефіром або молоком. На упаковці зображене грайливе левеня у костюмі пірата – оскільки продукція призначена перш за все для дітей. Ось так виглядає продукт на полиці супермаркету. 

А ось його вміст у деталях.

Якщо викласти черепи та кістки ось таким чином…

…то вийде практично офіційне зображення емблеми танкової дивізії СС «Totenkopf» («Мертва голова»).

Якщо копнути глибше – з подивом дізнаємося, що символіку СС ще у XVIII столітті використовували чорні гусари пруського короля Фрідріха Великого.

Прихильниками німецького націонал-соціалізму, як бачимо, були і французькі «гусари смерті».

І російські добровольці Керенського.

І українські махновці.

І сербські четники.

«Що це за собача маячня?» – запитаєте ви. І будете праві. «Голова Адама», або «мертва голова» – це давня символіка, яка походить ще із Середньовіччя. Можна сперечатися про наявність (чи відсутність) здорового глузду у підприємців з Борисполя, які виробляють сухі сніданки для дітей у вигляді людських кісток. Але побачити у цьому «нацистський слід» може тільки повний недоумок.

Ну, або судді Окружного адміністративного суду Києва – як варіант. 27 травня 2020 року суд виніс рішення у справі за позовом до Українського інституту національної пам’яті. Автори позову (від яких, як і від усіх «борців з фашизмом», за кілометр тхне путінським душком) – вимагали визнати символіку дивізії СС «Галичина» нацистською. І суд фактично це зробив.

Варто нагадати передісторію. 16 травня 2017 року УІНП, яким тоді керував Володимир В’ятрович, представив експертний висновок, що вказував: зображення золотого лева з трьома золотими коронами на лазуровому щиті – не є нацистською символікою. Відтак це зображення не підпадає під Закон про заборону комуністичної та нацистської символіки. Пересвідчитися у цьому може кожна людина, яка має здоровий глузд. Символом дивізії обрали фігуру лева, яка була гербом і Галицько-Волинського королівства, і Західно-Української республіки.

Три корони на емблемі – теж не чиясь забаганка. Три корони перейшли прямо з герба Королівства Галичини і Лодомерії, яке існувало в Австрійській імперії та Австро-Угорщині.

Ми зараз не оцінюємо історію створення чи бойовий шлях 14-ої гренадерської дивізії СС «Галичина». Ми говоримо лише про її емблему. І бачимо, що з історичної та геральдичної точки зору претензій до емблеми дивізії «Галичина» бути не може. На ній немає свастики, рун та інших суто нацистських символів. Вона містить лише регіональні галицькі символи, виконані у національних (!) кольорах України.

Це викликало лють серед «борців з фашизмом», які й подали на УІНП до суду. Через три роки судової тяганини – судді «зобов’язали Український інститут національної пам’яті та її посадових осіб утриматись від поширення вказаного висновку, викладеного в листі від 16 травня 2017 року за №01/1015».

Що це означає на практиці? Та нічого. У Львові як ходили на День вишиванки з символікою дивізії – так і ходитимуть далі. Наплювавши на будь-яке рішення суду.

Але в юридичній площині це створює цікавий прецедент. Суд фактично визнав нацистською історичну галицьку символіку. Це все одно, що визнати нацистською упаковку сухих сніданків (див. вище). Перед нами дике безглуздя, яке в черговий раз підняло на сміх судову гілку влади в Україні.

Просто для порівняння. Ось символіка РОА («Русской освободительной армии»), яка воювала на боці гітлерівської Німеччини.

А ось нашивка дивізії СС «Russland».

Вгадайте з одного разу, чи знайдеться у сучасній Росії хоч один суддя, який визнає нацистським андріївський прапор чи державний прапор РФ? Відповідь очевидна: ні.

Чому ж тоді в Україні так багато корисних ідіотів Путіна?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "У супермаркетах Житомира продають символіку дивізії СС «Мертва голова» (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*