Як виглядає секретна житомирська тюрма для в’язнів з коронавірусом

…Знімати суворо заборонено, адже це – секретний об’єкт. На контрольно-пропускному пункті журналіст має здати камеру, мобільний телефон, прихований мобільний телефон (його одразу «вираховують» спеціальним секретним приладом), приховані камери (їх теж легко знаходять) і флешки. А також слід залишити відбитки пальців. Після цього у спеціальній кімнаті для відвідувачів журналіст вдягає повний комплект протихімічного захисту: комбінезон, бахіли та протигаз. Все, тепер я можу пройти на територію.

Зсередини все виглядає, як звичайна колонія. Ґрати на вікнах. Похмурі коридори. Раніше тут утримували звичайних «зеків», засуджених на довічне за звичайні вбивства і зґвалтування. Але тиждень тому всіх ув’язнених вивезли у невідомому напрямку. А територію звільнили для особливо моторошного контингенту: порушників карантину, заражених COVID-19.

Тут вже все готове для прийому перших в’язнів. Комфортні камери на двох.  У кожній камері – букетик весняних квітів. Щоправда, квіти вирізані з паперу, але виглядають, наче справжні. Гостинно застелені нари. «Але чому саме у Житомирі?» – запитую я в офіцера, який мене супроводжує.

– Наше місто має давні і славні пенітенціарні традиції. Коли Верховна Рада почала розглядати проект закону про посилення відповідальності за жахливі злочини під час карантинних заходів, одразу встало питання: де утримувати засуджених? Адже це не якісь там вбивці… Це, можна сказати, серійні вбивці! Маніяки, яких слід негайно і надійно ізолювати від суспільства!!! І тут згадали про нашу житомирську «вісімку»…

…Дихати у протигазі стає дедалі важче. Але офіцер сам у протигазі – і забороняє мені навіть думати про те, щоб його зняти. Я судомно хапаю ротом повітря, хапаюсь рукою за стіну – і прокидаюсь…

Тьху ти! Присниться ж таке… А, хоча – стоп! Верховна Рада України справді прийняла такий закон. А Президент України його справді підписав. Тут ви можете побачити, хто з народних депутатів персонально приклався до цього. Зміни у Кримінальному кодексі України виглядають так.

Стаття 325. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням

1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, – карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Тобто, якщо хворий на коронавірус заразив інших людей, і хтось із цих людей помер або став інвалідом – це злочин. За який дадуть до восьми років. Такого негідника заарештують і одразу повезуть на суд для обрання запобіжної міри, правильно? Чи не повезуть? Чи як?..

Ми з вами дорослі люди і розуміємо: підозрюваний може легко заразити і конвой, і суддю, і адвоката, і прокурора, і навіть випадкових судових клерків у коридорі. В такому разі, треба буде одразу заарештувати і суддю, який дав ордер на арешт. Оскільки тепер він – потенційний злочинець, який «спричинив поширення цього захворювання». А потім заарештувати того суддю, який заарештував цього суддю. Бо хвороба й далі поширюватиметься. Правильно?..

Ну, ми ж не можемо припустити, що група народних депутатів, яка ініціювала закон – це звичайні ідіоти. Які доповнили ККУ чергового ідіотською статтею. Яку ніхто не виконуватиме – з тієї причини, що виконати її неможливо в принципі. Я зараз навіть не кажу про моральний бік закону, який пропонує люто переслідувати хворих людей. Я веду мову лише про матеріально-технічне забезпечення закону. В яких СІЗО утримуватимуть хворих на COVID-19? Хто і яким чином це робитиме? Яким чином відбуватимуться судові процедури? Чи передбачені окремі місця для ув’язнення таких хворих? Чи їх утримуватимуть у звичайних колоніях, де вони успішно заражатимуть інших ув’язнених?..

На жаль, найгірші підозри справджуються. Українська влада демонструє метушливу розгубленість та повну неготовність адекватно реагувати на грізний виклик. Замість швидкого і безумовного закриття кордонів – влада впускає сотні тисяч людей з країн ЄС та РФ без перевірки стану здоров’я. Замість розумних карантинних заходів – влада за лічені дні довела країну до транспортного колапсу. А малий та середній бізнес – до межі краху. А тепер ще й комічно погрожує людям репресіями, які насправді не може здійснити через їхню повну безглуздість. Що далі?..   

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Як виглядає секретна житомирська тюрма для в’язнів з коронавірусом"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*