Кабмін дозволив сидіти за столиками кафе вчотирьох. Але не пояснив, як їсти і пити у масках (ФОТО)

Уряд Дениса Шмигаля продовжує малювати «сферичних коней у вакуумі». 13 травня Кабінет міністрів України милосердно дозволив збиратися групами до 8 осіб. Раніше, мовляв, можна було ходити лише по двоє. А тепер можна й більше – і це великий крок уперед. Хоча у Житомирі, скажімо, 11 травня сиділи на лавах і по троє, і по четверо, і великими групами. Часто ігноруючи при цьому остогидлі маски.

Урядова карантинна епопея вже давно скидається на якусь дурну комедію. Українські чиновники ніби існують у паралельному Всесвіті. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наприклад, заявляє: «В нас було, що на літних майданчиках можливо виключно дві особи за столом. Ми цей перелік розширюємо до чотирьох осіб, але залишаємо відстань півтора метри між місцями для сидіння…»

Спеціально для М. Степанова демонструю, як у Житомирі сидять на літньому майданчику кафе. І пропоную міністру особисто виміряти лінійкою реальну відстань між відвідувачами. Особливо за столиком ліворуч.

Тепер головне запитання: чи потрібно знімати маски, коли ви їсте і п’єте на терасі кафе чи ресторану? Не поспішайте реготати! Головною умовою всіх цих послаблень є суворе дотримання маскового режиму. Наскільки воно суворе у Житомирі – ми вже з’ясували у понеділок. Але хотілося б уточнити. На скільки хвилин (годин) можна знімати маску, коли людина сидить у кафе? На скільки хвилин (годин) можна знімати маску, коли людина їсть і п’є не в кафе, а, наприклад, на лаві у сквері? А якщо їсть і п’є не в кафе і не на лаві, а прямо на ходу? Чи це вже грубе порушення правил карантину?..

Коли президент Володимир Зеленський не боїться виглядати смішним – це якось можна зрозуміти. Зрештою, він комік у минулому, і навіть вів на ТБ програму «Розсміши коміка». Але чому стають комедіантами прем’єр-міністр та урядовці – загадка.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Кабмін дозволив сидіти за столиками кафе вчотирьох. Але не пояснив, як їсти і пити у масках (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*