Кабмін «відпустив» ціни на гарячу воду та опалення в Україні

В п’ятницю, 15 листопада, Кабінет міністрів відмінив постанову від 26 липня за № 560, за якою була введена гранична вартість тепла та гарячої води для жителів обласних центрів України.

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики.

«Рішення забезпечує стале проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно не обґрунтовані ставки тарифів», — йдеться в повідомленні.

Попередньою владою влітку в Україні були запроваджені неринкові механізи, які загрожували обласним центрам відключенням від опалення та гарячого водопостачання. Введені обмеження не покривали собівартість послуг та зробили неможливим компенсувати економічно-обґрунтовану вартість їх надання.

«Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову Уряду від 26.06.2019 № 560, якою встановили граничні тарифи на:

— послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).

— послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників».

Станом на 1.05.2019 року середньозважений тариф на теплову енергію по Україні складав 1807 грн за 1 Гкал. Відповідно до вже скасованої постанови, менший тариф призвів би до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року — 7 млрд грн.

Будьте першим, хто прокоментував "Кабмін «відпустив» ціни на гарячу воду та опалення в Україні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*