Кабмін заборонив «червоним» регіонам проводити планові госпіталізації | Times ZT

Кабмін заборонив «червоним» регіонам проводити планові госпіталізації

Відтепер в регіонах «червоної зони» заборонено проводити планові госпіталізації та перебувати на територіях загального користування без масок чи респіраторів. Відповідне рішення у вівторок, 23 березня, прийняв Кабмін. 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, в регіонах «червоної зони» державним та комунальним медзакладам заборонено проводити планову госпіталізацію, крім таких:

  • проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:
  • надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей;

Також забороняється робота підвісних канатних доріг та перебування на територіях загального користування без захисних масок або респіраторів.  

Нагадаємо, що наразі «червоними» є вісім областей, а саме: Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області, а також місто Київ.

В МОЗ кажуть, що попри стрімке поширення коронавірусу, загальнонаціонального локдауна поки не буде. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів під час ефіру в «Сніданку з 1+1».

За його словами обмеження будуть вводити тільки у тих областях, де є спалах коронавірусу:

«Не плануємо, будемо йти по регіонах. Тобто ми вводимо регіон. Умовно кажучи, зараз ми ввели Київ, Сумську, Одеську область, а Івано-Франківська область, я думаю, за кілька днів вже вийде з червоного рівня. Ми  говоримо, що нам ще баланс треба знайти. Зараз ми запровадимо локдаун такий, як у Франції з комендантською годиною і все решта. А що далі? Що далі будемо робити? Ми завжди знаходимо баланс між епідеміологією і економікою з точки зору, щоб і не розповсюджувалася хвороба і не зупинити економіку країни», — пояснив Степанов.

Будьте першим, хто прокоментував "Кабмін заборонив «червоним» регіонам проводити планові госпіталізації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*