Карантин «крєпчаєт»: Зеленський привезе ще 800 людей, цього разу з Москви

kyjiv moskva - Карантин «крєпчаєт»: Зеленський привезе ще 800 людей, цього разу з Москви

800 громадян України, які до останнього віддано працювали на путінську Росію – раптом страшно захотіли додому. Причина такого різкого загострення ностальгії за Батьківщиною має дуже просте і прозаїчне пояснення. Влада РФ тривалий час «колупалася в носі» і не проводила практично ніяких протиепідемічних заходів. Але 25 березня Путін оголосив наступний тиждень неробочим. І з вірогідністю 99% продовжить карантин і після 5 квітня. Це означає, що економіка РФ встане так само, як вже встала українська. Тому гастарбайтерам з України ловити у Москві більше нічого.

Чуйна та сердешна українська влада, звичайно ж, не може відмовити «співвітчизникам». В той час, коли російські снайпери звично вбивають українських солдатів на Донбасі – Міністерство закордонних справ України, як виявилося, проводить інтенсивні консультації з МЗС РФ з різних «гуманітарних питань». В тому числі на предмет обміну військовополо… ой, вибачте, на предмет обміну заробітчанами та туристами, які затрималися на чужій території. І вже домовилися про таке. 27 березня з Києва виїде поїзд №906/905 за маршрутом «Київ – Москва – Київ». Бажаючих виїхати з Москви станом на сьогодні близько 800, їх привезуть у Київ 29 березня.

Заступник міністра закордонних справ Євген Божок заявляє: «Розраховуємо, що російська сторона в цьому питанні також буде керуватися гуманітарними міркуваннями і діяти так само оперативно, як Україна діяла і діє в контексті забезпечення повернення громадян РФ з території України»  

Щоправда, українське МЗС не уточнило, чи гарантує Україна росіянам «зелений коридор» у східному напрямку. Ну, хоча б такий, який гарантувала Росія українцям під Іловайськом…

Заради справедливості слід нагадати, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль просить закрити кордони наглухо і не пускати взагалі нікого. Він сказав сьогодні практично те ж, про що Times.Zt.Ua писав тиждень тому.

«Пропонується розробити план по закриттю кордонів з точки зору будь-яких пасажирських перевезень. У цьому є нагальна необхідність, тому що за останні тижні ми бачимо, що єдиним джерелом попадання коронавірусу в Україну був потік громадян з-за кордону, і цей потік продовжується. Це посилює і збільшує кількість заражених на цю інфекцію людей»

Але голова уряду у нас не керує зовнішньою політикою. Це прерогатива Президента України. Нема жодних сумнівів: чергове грубе та цинічне порушення карантинних заходів отримало благословення від Володимира Зеленського. Він та його оточення у питанні протидії COVID-19 і далі ведуть безвідповідальну популістську політику з елементами стійкого психічного розладу. Ну, буквально сьогодні ж оголосили надзвичайну ситуацію по всій країні і продовжили карантин ще на місяць. І сьогодні ж анонсували «поїзд здоров’я» з Москви…    

До речі, станом на 25 березня 2020 року в РФ офіційно зареєстровано 658 хворих на коронавірус. З-поміж них у Москві – 410 хворих.

Тарас СТРІЛЬЧИК


Будьте першим, хто прокоментував "Карантин «крєпчаєт»: Зеленський привезе ще 800 людей, цього разу з Москви"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*