Голова Бердичівського міськрайонного суду Олександр Яковлєв зустрівся із журналістами, щоб розповісти про діяльність установи у 2020-му році. Найперше зазначив: на розгляді у них перебувало майже 9 000 справ. Саме за минулий рік справ, проваджень, клопотань, подань надійшло майже 7 400. 338 з них – це кримінальні справи. По Бердичеву і району основна маса серед них – це злочини проти власності, крадіжки. В меншій мірі грабежі, шахрайства, розбої. Значне місце займають у переліку кримінальних справ наркотики. Люди, каже голова суду, чекають на легалізацію коноплі. Але поки цього нема, тому відбувають покарання. Також велике місце займає порушення правил безпеки дорожнього руху. У більшості сторони доходять до примирення, тож багато проваджень закінчуються відсутністю покарання.
100 кримінальних справ у суді розглянули по відношенню до 109 жінок по злочинах проти власності, побиття між собою, наркотикам і шахрайстві.
Розглянули судді і 1871 справу про адмінпорушення і 84 адміністративні справи.
«Адміністративні правопорушення, пов’язані із корупцією, то їх менше, ніж раніше. В позаминулому році було 40 протоколів, минулого року лише 11. Всі ці протоколи по Бердичеву і району стосуються 1 питання. Це порушення умов фінансового контролю – невчасна подача або неподача декларації. Притягувались до відповідальності лише ті особи, які звільнялись з посад, що потребувало подачі декларації. Штрафи за такі правопорушення незначні. Це 850 гривень, які накладались на 5 осіб з усіх, 2 обмежились усними зауваженнями, по решті справи були закриті за відсутністю складу правопорушення чи у зв’язку з закінченням строків давності», – розповідає Олександр Яковлєв.
Суддя наголосив: декларант зобов’язаний подавати декларацію навіть тоді, коли звільняється, такий поряд діє відповідно законодавства.
Порушення правил карантину з’явились лише у минулому році, а отже є питання як по притягненню до відповідальності, так і по застосуванню покарань за порушення. За минулий рік до Бердичівського міськрайонного суду надійшло півтори сотні таких матеріалів. Із них дві третини повернуто на доопрацювання. Мінімальна сума штрафу за порушення норм карантину – 17 тисяч гривень. Суд, каже Олександр Яковлєв, прискіпливо ставиться до умов складання протоколу. Тому сто протоколів повернули правоохоронцям назад. Із тих, які були допущені до розгляду і вирішені по суті, лише 38 протоколів за минулий рік. У 12 із них відсутній склад правопорушень, в 13 випадках суд встановив, що правопорушення було скоєне, але враховуючи обставини притягувати особу до відповідальності і штрафу 17 тисяч не було підстав. Тому обмежились усним зауваженням. Лише 2 осіб було фактично притягнуто до відповідальності: це продавця ковбасою, який торгував без будь-яких засобів захисту; і водія маршрутки.
«Протоколів про масові заходу з порушенням карантинних вимок до суду не надходило, все здебільшого дріб’язкове. Багато протоколів складено з порушеннями. Норми передбачають в період карантину перебування людей на вулиці без документів, а протоколи були складені за відсутність документів при особі на базарі в павільйоні, в центрі зайнятості. Законодавство за це відповідальності не передбачає. Інші протоколи – за відсутність маски, але вони уже не підлягають розгляду в суді. Але такі протоколи продовжують надходити. Поліції потрібні показники, тому складають будь-які протоколи», – каже голова суду.
Цивільні справи у минулому році стосувались сімейних відносин, майнових питань і відшкодування шкоди. По адмінпорушенням оштрафовано 571 особу, 47 людям присудили громадські роботи (здебільшого це, пояснили у суді, 4-годинні робота на кладовищах).
У судовому порядку за 2020 рік 135 осіб позбавили права керувати транспортними засобами, більшість з них – за вживання алкоголю, до 19-ьох осіб застосовано конфіскацію майна.
По неповнолітнім до суду надходили протоколи від поліції здебільшого за вживання алкоголю і паління в громадських місцях. Але відбувались порушники попередженнями.
Голова суду зауважив: минулоріч зменшились ухилення від відбування покарання в місцях позбавлення волі та самовільне залишення військових частин та ухилення від громадських робіт.
Найстарша людина, яка притягалась до відповідальності у Бердичівському міськрайонному суді, – це 81-річний чоловік, який сварився із сусідом не стримуючи себе. Але суддя дійшов висновку про усне зауваження дідусю як покарання. Наймолодший на лаві підсудних минулого року – це 13-річний хлопчик, який вкрав мобільний телефон. Дитину передали під нагляд матері, щоб її син став на шлях виправлення і не притягатись до відповідальності у майбутньому.
Будьте першим, хто прокоментував "Карантинні справи, жіночі бійки, сварливі дідусі, дитячі крадіжки: Бердичівський суд про свою роботу (ВІДЕО)"