Керівництво Житомирської митниці викрили на корупційних схемах

СБУ викрила корупційну схему на Житомирській митниці. За даними слідства, механізм незаконного ввезення автомобілів в Україну налагодили керівники одного із митних постів області. Зокрема, вони допомагали імпортувати іноземні «швидкі» без сплати встановлених митних платежів.

Восени 2020 року представники столичної компанії-імпортера переправили до України 26 автомобілів меддопомоги і оформили їх зберігання в режимі «митний склад», що дозволяє зберігати транспортні засоби на території митних логістичних центрів без сплати податків і зборів упродовж 1 року.

За законом після закінчення цього терміну авто мають розмитнити з перерахуванням відповідних платежів до держбюджету або повернути до країни-експортера.

Проте за домовленістю з представниками компанії митники зробили фіктивний реекспорт «швидких» для штучного продовження терміну їх безоплатного перебування в Україні. При цьому транспортні засоби залишалися на місці.

Протягом цього терміну комерсанти підшукували покупців на імпортований товар та реалізовували його після розмитнення за «мінімальною» ставкою, вносячи до митних декларацій штучно занижену вартість зарубіжних авто. При цьому митники «не помічали» цю невідповідність з реальною сумою.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Автомобілі, що лишилися на митному складі було арештовано.

Днями заступнику начальника митного посту та керівнику відділу митного оформлення правоохоронці повідомили про підозру. За рішенням суду обом фігурантам призначено запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Понад 20 автомобілів швидкої допомоги із повним медичним обладнанням, на які було накладено арешт, наразі передано на потреби ЗСУ.

Нагадаємо також, що СБУ викрили керівництво житомирського підприємства у фінансуванні ворога та підпорядкуванні родині гауляйтера Сальдо.

Будьте першим, хто прокоментував "Керівництво Житомирської митниці викрили на корупційних схемах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*