У Бердичеві є власна театральна трупа, актори якої готуються вразити глядачів прем’єрною виставою на першу річницю існування «Музично-драматичного театру на Європейській». Вистава у 2-х діях за мотивами роману Марини Гримич «Фріда» збирає на репетиції близько 50-ти акторів та 2 оркестри: народний аматорський із Палацу культури та військовий оркестр 26-ої бригади.
«Фріда» – дуже цікавий, загадковий твір, в якому поєднуються різні покоління. Є тут підтримка не лише сімейна, а й народна, поєднуються різні нації, які один одного підтримують у всі часи, віки. Це дуже цікаво»», – розповіла акторка Вікторія Коберник.
Вікторія грає 2 ролі у виставі. Зокрема головну героїню у молодості. На неї, каже, схожа в реальному житті, бо теж народилась у Бердичеві, згодом поїхала навчатись, але повернулась до рідного міста. Сюди, мовляв, рідне коріння тягне. Нині працює акторкою у міському театрі. Професію вважає покликанням життя. Погоджуються із цим і її колеги по сцені.
«Це не спосіб заробити гроші, це саме покликання. Те, що гріє тебе навіть коли немає ні грошей, ні даху над головою. Це те, що всередині завжди», – переконує актор Андрій Брік.
Переважна більшість акторів – молодь. Багато хто з них займався у театральному гуртку Валентини Ратушинської. Вона, кажуть, дала поштовх до вибору майбутнього фаху. Минули роки і ця жінка у якості режисера з колишніми учнями, які навчались у різних куточках країни, знову репетирує.
«Режисер у нас сувора, але дуже добра, завжди підтримає словом, вміє нас налаштувати, дати правильний посил для роботи зі своїм персонажем», – пояснила Вікторія Коберник.
«Працюємо на повну, видаємо результат і ось сьогодні була дуже гарна репетиція, ми все зробили як треба, режисер нами дуже задоволена», – додав Андрій Брік.
З роману Марини Гримич «Фріда» режисер сама написала сценарій-п’єсу. Задуму перед прем’єрою вистави не розкриває, хоче почути думку глядача.
«Мені цікаво, що мені розкаже глядач. Я збережу інтригу, хочу від них почути, що вони зрозуміли. Мені цікаво, чи винеслась головна подія сюди за завісу, коли вона у фіналі закрита і ось саме ця квінтесенція, заради чого я це все робила, чи вона бринітиме у повітрі», – пояснила режисерка вистави Валентина Ратушинська.
Приїздить на репетиції і Віталій, програміст з Житомира. Хлопець має освіту режисера. До своєї ролі ставиться відповідально.
«Персонажа звуть Юрка, він, як кажуть, трошки не сповна розуму. Але він дуже добра і хороша людина, яка є провідником, як провідна роль, персонаж, який проводить головну героїню через всю виставу в різні часи», – розповів актор Віталій Войцехівський.
Іноді акторам на репетиціях доводиться затримуватись до пізньої ночі. Але навіть найменші з них не скиглять. Як от 12-річна Надя, яка грає головну героїню у дитинстві.
«Ми є маленька сім’я. З усіма добре спілкуємось, у нас немає конфліктів, завжди допомагаємо один одному, друзі», – переконує юна акторка Надія Ратушинська.
Декорації для вистави виготовляли в цехах Палацу культури, підрозділом якого є театр. Художник Валерій КулАвін створив креслення їхнього проекту.
«Фріда» навчає жити в толерантності, у любові, у співпраці, вчитися один в одного мудрості бердичівської, ізворотлівості, підприємництву бердичівському, вмінню вести перемовини, вмінню домовитись – найкращі людські якості, які можуть бути у сучасному світі», – розповіла керівниця театру Валентина Бабич.
13-го січня актори покажуть бердичівлянами «Фріду» вперше. Наступна нагода її побачити – 19-те січня. Паралельно у театрі готують ще одну виставу-детектив.
Будьте першим, хто прокоментував "Хто показуватиме бердичівлянам великий театр і як готуються до прем’єри «Фріди»"