Хто показуватиме бердичівлянам великий театр і як готуються до прем’єри «Фріди»

У Бердичеві є власна театральна трупа, актори якої готуються вразити глядачів прем’єрною виставою на першу річницю існування «Музично-драматичного театру на Європейській». Вистава у 2-х діях за мотивами роману Марини Гримич «Фріда» збирає на репетиції близько 50-ти акторів та 2 оркестри: народний аматорський із Палацу культури та військовий оркестр 26-ої бригади.

«Фріда» – дуже цікавий, загадковий твір, в якому поєднуються різні покоління. Є тут підтримка не лише сімейна, а й народна, поєднуються різні нації, які один одного підтримують у всі часи, віки. Це дуже цікаво»», – розповіла акторка Вікторія Коберник.

Вікторія грає 2 ролі у виставі. Зокрема головну героїню у молодості. На неї, каже, схожа в реальному житті, бо теж народилась у Бердичеві, згодом поїхала навчатись, але повернулась до рідного міста. Сюди, мовляв, рідне коріння тягне. Нині працює акторкою у міському театрі. Професію вважає покликанням життя. Погоджуються із цим і її колеги по сцені.

«Це не спосіб заробити гроші, це саме покликання. Те, що гріє тебе навіть коли немає ні грошей, ні даху над головою. Це те, що всередині завжди», переконує актор Андрій Брік.

Переважна більшість акторів – молодь. Багато хто з них займався у театральному гуртку Валентини Ратушинської. Вона, кажуть, дала поштовх до вибору майбутнього фаху. Минули роки і ця жінка у якості режисера з колишніми учнями, які навчались у різних куточках країни, знову репетирує.

«Режисер у нас сувора, але дуже добра, завжди підтримає словом, вміє нас налаштувати, дати правильний посил для роботи зі своїм персонажем», – пояснила Вікторія Коберник.

«Працюємо на повну, видаємо результат і ось сьогодні була дуже гарна репетиція, ми все зробили як треба, режисер нами дуже задоволена», –  додав Андрій Брік.

З роману Марини Гримич «Фріда» режисер сама написала сценарій-п’єсу. Задуму перед прем’єрою вистави не розкриває, хоче почути думку глядача.

«Мені цікаво, що мені розкаже глядач. Я збережу інтригу, хочу від них почути, що вони зрозуміли. Мені цікаво, чи винеслась головна подія сюди за завісу, коли вона у фіналі закрита і ось саме ця квінтесенція, заради чого я це все робила, чи вона бринітиме у повітрі», – пояснила режисерка вистави Валентина Ратушинська.

Приїздить на репетиції і Віталій, програміст з Житомира. Хлопець має освіту режисера. До своєї ролі ставиться відповідально.

«Персонажа звуть Юрка, він, як кажуть, трошки не сповна розуму. Але він дуже добра і хороша людина, яка є провідником, як провідна роль, персонаж, який проводить головну героїню через всю виставу в різні часи», – розповів актор Віталій Войцехівський.

Іноді акторам на репетиціях доводиться затримуватись до пізньої ночі. Але навіть найменші з них не скиглять. Як от 12-річна Надя, яка грає головну героїню у дитинстві.

«Ми є маленька сім’я. З усіма добре спілкуємось, у нас немає конфліктів, завжди допомагаємо один одному, друзі»,  переконує юна акторка Надія Ратушинська.

Декорації для вистави виготовляли в цехах Палацу культури, підрозділом якого є театр. Художник Валерій КулАвін створив креслення їхнього проекту.

«Фріда» навчає жити в толерантності, у любові, у співпраці, вчитися один в одного мудрості бердичівської, ізворотлівості, підприємництву бердичівському, вмінню вести перемовини, вмінню домовитись – найкращі людські якості, які можуть бути у сучасному світі», – розповіла керівниця театру Валентина Бабич.

13-го січня актори покажуть бердичівлянами «Фріду» вперше. Наступна нагода її побачити – 19-те січня. Паралельно у театрі готують ще одну виставу-детектив.

 

Будьте першим, хто прокоментував "Хто показуватиме бердичівлянам великий театр і як готуються до прем’єри «Фріди»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*