Хто з педагогічних працівників має право на відстрочку під час мобілізації

В Україні на 90 днів продовжено мобілізацію. Наразі українське військо потребує поповнення. Разом з тим майбутнє країни – це молоде підростаюче покоління, виховане і вивчене в атмосфері української культури та традицій. Відтак робота педагога в нинішніх умовах – збереження незалежної нації. Саме тому щодо мобілізації педагогічних працівників застосовано деякі обмеження.

Зокрема, відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”, під час воєнного стану призову не підлягають:

  • наукові і науково-педагогічні працівники вишів, коледжів, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагоги училищ, шкіл, які працюють у своїх закладах освіти не менш як на 0,75 ставки.

Однак відстрочку від призову педагог може отримати лише, якщо його зайнятість не менше, ніж 0,75 ставки і при цьому робота в закладі освіти є основною.

Відтак педагог, який має 0,5 ставки, відстрочки від мобілізації не отримає. Більше того, не мають права на неї і решта працівників освітніх закладів.

Крім того, школа не може подати бронь на педпрацівника – вчителі не підпадають під визначення категорії працівників, яких можна “бронювати”. До того ж, це нелогічно, оскільки відстрочка діє безтерміново, а підтвердити її наявність можна документами від роботодавця“,

– роз`яснює експертка ГО “Юридична сотня” Марія Звягінцева.

Експертка також зазначає, що вручення повісток неповнолітнім юнакам ніяк не означає мобілізацію – вони просто мають стати на військовий облік як призовники в 17 років.

Будьте першим, хто прокоментував "Хто з педагогічних працівників має право на відстрочку під час мобілізації"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*