Кіберполіція розкрила міжнародну шахрайську схему call-центру, працівники якого привласнили понад 5 мільйонів гривень.

Кіберполіція розкрила міжнародну шахрайську схему call-центру, працівники якого привласнили понад 5 мільйонів гривень.

Кіберполіція розкрила міжнародну шахрайську схему call-центру, яка призвела до втрати громадянами понад 5 мільйонів гривень. 

Шахраї, що діяли в телефонних розмовах, використовували підстави бути працівниками банків або правоохоронців, і вимагали банківські дані від своїх жертв – громадян Ізраїлю. Діяння шахраїв було розкрите під час спільної міжнародної поліцейської операції.

Зловмисника, організатора call-центру, 40-річного громадянина України, виявили співробітники Департаменту кіберполіції разом з слідчим управлінням поліції Запорізької області, працівниками Офісу Генерального прокурора та правоохоронними органами Ізраїлю.

Шахраї дзвонили потенційним жертвам, виступаючи в ролі банківських або поліцейських працівників. Вони підтверджували, що сторонні особи мають доступ до банківських рахунків потерпілих і незабаром збираються привласнити їх кошти. Щоб “захистити” свої заощадження, жертвам пропонували зняти готівку особисто і передати її “кур’єру” від банку, після чого обіцяли перевести гроші на “безпечний рахунок”.

За такими схемами шахраї привласнили понад 5 мільйонів гривень. Поліцейські зараз встановлюють осіб, які постраждали від цих дій.

Після проведення обшуків в оселі організатора схеми, поліцейські успішно зупинили діяльність шахрайського call-центру. Під час обшуків були вилучені банківські картки, мобільні телефони та комп’ютерна техніка, що мали важливе значення для подальшого розслідування.

У той же час, на території Ізраїлю також проводилися обшуки, під час яких правоохоронці затримали двох чоловіків, які виконували роль “кур’єрів” у схемі.

За даним фактом було відкрите кримінальне провадження згідно зі статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, частина 3. За цією статтею передбачена максимальна покарання у вигляді до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії щодо цього випадку ще продовжуються.

На Житомирщині жінка аби отримати “виграш” у лотереї, сплатила шахраям 19,5 тисяч грн

Будьте першим, хто прокоментував "Кіберполіція розкрила міжнародну шахрайську схему call-центру, працівники якого привласнили понад 5 мільйонів гривень."

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*