«Вогонь запеклих не пече» – ці рядки із творчості Тараса Шевченка стали гаслом благодійного проєкту «Неопалимі», який реалізовують в Україні. Його мета – безкоштовна допомога пацієнтам (військовослужбовцям, добровольцям, волонтерам, цивільним дорослим і дітям) з опіками, рубцями та подібними ураженнями шкіри, яких вони зазнали під час війни. Йдеться про комплексне лікування, що включає корекцію та пластику тканин, аби відновити функцію ураженої частини тіла і повернути людині повноцінне життя.
Щоб стати учасником проєкту «Неопалимі» потрібно бути військовим/волонтером/ добровольцем/цивільним/дитиною, мати ушкодження шкіри (опіки чи рубці) внаслідок військових дій, надати підтвердження від лікаря/військово-медичної комісії про отримання НЕпобутової травми, звернутися до команди «Неопалимі» (Інстаграм, Фейсбук, тел.: (066) 906-06-14, сайт).
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/323000152_728799308394207_2872109447663803820_n-1024x390.jpg)
Кількість процедур лікування залежить від складності ушкоджень, та в середньому потрібно від 3 до 12 процедур для досягнення позитивних результатів. За приблизними підрахунками, вартість лише однієї (без урахування медикаментів) становить близько тисячі доларів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/322716588_519966580104309_9168074562685413995_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/324334596_1270964806801439_4412973618454264185_n.jpg)
Команда проєкту – ГО «Український Волонтерський Центр» спільно з Центрально-східноєвропейською асоціацією спеціалістів естетичної медицини, МОЗ та партнерами, вже налагодила співпрацю з 12 клініками у різних регіонах. Завдяки цьому щомісяця на лікування зможуть брати близько 200 пацієнтів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/325409059_2385720884924733_7773624016040008559_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/322227482_5325392424231819_302078680122372282_n.jpg)
Зокрема, у Житомирі до проєкту «Неопалимі» вже долучився колектив косметологічної клініки «MediDerm», яка була створена у 2021-му році та спеціалізується на дорослій дерматології, косметології і незабаром планує розширення спеціальностей. Напрями діяльності «MediDerm» – лікування та догляд за шкірою обличчя, голови, тіла, трихологія, ін‘єкційна та апаратна косметологія.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/322019247_866416417958032_5532607419700205687_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/322695831_6511973328818016_554410998341815249_n.jpg)
«Влітку минулого року Олександр Туркевич та Максим Туркевич створили проєкт «Неопалимі», до якого приєдналися медичні заклади, котрі мають необхідну кваліфікацію лікарів та технічне обладнання. У першу чергу мова йде саме про лазери для роботи з рубцями, – ділиться власниця і засновниця косметологічної клініки «MediDerm» Оксана Блищук. – Наша головна мотивація – бути корисним для українців у час війни, робити те, що вміємо найкраще. Прагнемо повернути нормальну якість життя постраждалим. Майже у кожному обласному центрі є клініки, які беруть участь у проєкті. Ми відповідатимемо за Житомирщину. Надаємо безкоштовну допомогу людям, які отримали опіки, контрактури, деформуючі рубці, тобто будь-які деформації шкіри внаслідок поранень під час обстрілів, ракетних атак. Звертатися напряму до нас, через онлайн-форму на сайті проєкту або за направленням з військових госпіталів, лікарень, санаторіїв можуть визначені категорії, які отримали поранення внаслідок російської агресії, починаючи з 2014 року. Необхідно надати всю медичну документацію від моменту отримання травми. Проєкт довготривалий і у подальшому, за потребою, можливе залучення інших клінік області».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/321676435_558137219167240_299638098846903530_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/321454117_572624951349673_6181514685024364697_n.jpg)
За словами Оксани Блищук, разом з колегами також допомагають БФ «Territory UA», який опікується військовими, ГО «Штаб підтримки морської піхоти України», здійснюють грошові перекази на рахунки рідних пацієнтів, які несуть службу в ЗСУ. Надавали підтримку Дмитрику Жадану із Миколаєва, батько якого боронить країну, а хлопчик бореться із недугою – у 6 місяців в нього діагностували спінальну м’язову атрофію другого типу. Також співробітники «MediDerm» допомагали бійцям 73-го морському центру спецоперацій, де служив брат Оксани Блищук – герой загинув під час звільнення Херсона.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/321451089_474379238202251_665996507882892862_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/320739569_1194735931449315_1721204531626840561_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/318444743_101113766188478_2385112009583359108_n-1024x1024.jpg)
Юлія Демусь
У Житомирі фізичний терапевт Наталія Котюк безкоштовно допомагає військовим відновлюватися (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Клініка «MediDerm» у Житомирі підтримує проєкт «Неопалимі»: безкоштовно допомагають постраждалим з опіками і рубцями (ФОТО)"