Житомирянка Ірина Новик  безкоштовно стриже військових у госпіталях і лікарнях (ФОТО)

Через війну вона нарешті наважилася втілити свою мрію, а нині завдяки набутим навичкам має можливість допомагати захисникам. Житомирянка Ірина Новик безкоштовно стриже військових, які проходять лікування у госпіталі та медзакладах міста, а також, при потребі, може приїхати «на дім». 

Звертатися до неї воїни та волонтери, що ними опікуються, можуть через повідомлення у соцмережі Фейсбук або Інстаграм. Ірина ще перебуває у декретній відпустці – виховує доньку-школярку  та сина, якому нема 3 років, тож перукарською справою переважно займається у вечірній час. Втім, пояснює, що й військовим так зручніше, адже протягом дня мають процедури, обстеження. 

«З 2014-го я допомагала ЗСУ  і постраждалим від війни, долучалася до зборів коштів чи принаймні інформаційно –  поширювала дописи. Проте, як каже більшість, тоді війна була далеко. Боліло, та ти всього не бачив. Було шкода наших військових і цивільних людей  з  Луганщини, Донеччини, тож  допомагала як могла: на той момент – тільки донейтами. Від початку повномасштабної війни все змінилося. Охопила люта, злість і ненависть, бо це не війна, а чистої води геноцид, знущання та терор. У мене все так кипіло, що я після годування грудьми 1,5-річного сина, брала рушницю і йшла разом  з місцевими на обхід села, в якому перебували на той момент, робила коктейлі Молотова, допомагала чоловікові і батьку робити  протитанкові їжаки, возити їх на блокпости. Усім Житомиром збирали теплі речі, матраци, ковдри, рукавиці й передавали бійцям на блокпости, у військкомати – всюди, де була потреба і куди казали їхати, – згадує Ірина Новик.    – Всі люди були дуже згуртовані і це підіймало дух та віру, що ми виб’ємо цю нечисть з нашої землі. Втім,  все змінилося, коли російська ракета влучила у приватний сектор поряд із Житомирським обласним перинатальним центром. Стало страшно за своїх дітей. Ми були  за  4 км від того місця і коли я вийшла на вулицю, відчула запах пороху та смерті… Наступного дня чоловік з батьком вивезли  мене і дітей на кордон з Польщею. Окрема вдячність друзям та полякам, які нас підтримали. Люди там  – неймовірні, чуйні, добрі та відкриті. Але саме там, на чужині, я й зрозуміла, що крім донейтів, хочу ще більше допомагати. Все життя працювала у торгівлі,  перебуваючи в  Польщі, не могла продовжувати цю діяльність. Всі дівчата, які в тилу, допомагали одна одній і нашій армії:  в’язали вишивали, готували, продає  це за кордоном і надсилали  кошти українським оборонцям. Тоді вирішила, що  маю здобути ремесло, аби ніде не пропасти, а вміти робити щось руками. Завжди була мрія стати перукарем, але все якось не доходило до  її реалізації. Подумала, що так зможу не лише заробляти для себе,  а й  буду  безкоштовно стригти військових і  внутрішньо-переміщених осіб, які опинилися в скрутному становищі». 

Після повернення в Україну пані Ірина  одразу записалася на курси перукаря-універсала,   пройшла тренінг з надання домедичної допомоги під час війни від Центру готовності цивільних (проєкт Благодійного фонду Сергія Притули у партнерстві із «Волонтерським штабом Житомира»).

У грудні 2022 року завершила навчання на перукаря і почала працювати. Стриже дітей, чоловіків і жінок, фарбує у різних техніках.  Наразі додатково проходить  онлайн-навчання по стрижкам і запланувала у січні взяти  участь у двох семінарах  по догляду за волоссям, а в лютому пройти курс по колористиці. Удосконалює свої вміння, аби покращити майстерність, приносити іншим  радість і користь.

«Я розумію і інші теж мають розуміти, що ми допомагаємо один одному. Я отримую досвід, хлопці  – стрижки. Досвіду ще не так багато, але бажання та ентузіазму  – море. Незадоволених клієнтів немає.  Сподіваюся,  що й не буде, – додає Ірина Новик. –  З усіма домовляюся завчасно, визначаємось з часом.  Перший клієнт знайшов мене сам по оголошенню. Їхала до  нього одного, але ще сусід по палаті теж попросив і його підстригти. Буває по-різному:  комусь через тиждень треба, комусь зараз. Не відмовлю нікому, знайдемо оптимальний для усіх варіант.  Якщо треба, то приїду й до одного. Ситуації різні, адже після поранень хлопці не можуть піднятися чи самостійно пересуватися, то підлаштуюся і в таких умовах працювати. Стрижу машинкою, насадками, ножицями. Виконую будь-які стрижки за бажанням. Навіть бороду машинкою  вже можу підправити, бо є випадки, що у військового рука тимчасово не функціонує і  він не може поголитися.  Безкоштовні стрижки для військових  – це форма  персональної вдячності ЗСУ за можливість жити на рідній землі. Дуже рада, якщо захисники будуть звертатися до мене за послугами перукаря.  Усі українці, які в тилу підтримують нашу державу, – така величезна сила-силенна, що здолає будь-якого ворога. Волонтерство – це діяльність, якій ціни немає. Ви усі неймовірні та непереможні. Я  щиро пишаюся нашими людьми. Слава Україні! Героям Слава!» 

Юлія Демусь

Житомирянин  Юрій Лисак запрошує ветеранів на творчу реабілітацію до своєї майстерні (ФОТО)

У Житомирі волонтери збирають кошти на облаштування кімнати психологічного відновлення у військовому госпіталі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував " Житомирянка Ірина Новик  безкоштовно стриже військових у госпіталях і лікарнях (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*