На початку осені минулого року в селі Іванківці на Житомирщині взялися за облаштування «Безпечного Простору для жінок і дівчат». Цей проєкт, метою якого є підтримка психосоціального добробуту жінок і дівчат під час війни, реалізує Бердичівська міська громадська молодіжна організація «Молодь обирає життя» при підтримці Міжнародного Медичного Корпусу.
Зокрема, за кілька місяців повністю відремонтували приміщення колишнього фельдшерсько-акушерського пункту і вже наприкінці грудня навіть встигли провести кілька заходів. Офіційно свої двері «Безпечний простір» відкрив у січні цього року і наразі там зосереджено діяльність за кількома напрямками, та основну увагу зосереджено на профілактиці гендерно зумовленого насильства.
Тут можна цікаво та корисно провести час, отримати консультації психолога і юриста, долучитися до групових тренінгів, відвідати читальний клуб, народну творчу майстерню з виготовлення виробів і плетіння ляльок-мотанок, швейну майстерню «Сильні разом», в якій шиють еко-торбинки та утеплені пледи для ВПО і вразливих категорій населення, заняття з йоги, групи взаємопідтримки, переглянути тематичні фільми, поспілкуватися і поділитися ідеями з однодумицями. Окремо є дитяча кімната, кухня, локації для навчання і дозвілля, робочий кабінет дляроботи вузьконаправлених фахівців відповідно до індивідуальних запитів тощо.
За словами керівника громадської організації «Молодь обирає життя» Тетяни Носової, спочатку планувалося, що зустрічі на базі «Безпечного Простору для жінок і дівчат» проводитимуть двічі на тиждень, втім, це місце так швидко стало популярним і затребуваним, що працювати доводиться значно частіше. Передбачено, що долучатися можуть дівчатка віком від 14 років, втім, стати учасниками творчих чи кулінарних майстер-класів, коли готують бургери, карамельні трайфли та іншу смакоту, можуть й молодші.
«Із Семенівською громадою ми спрацюємо вже більше п’яти років, тобто це наша партнерська громада. За цей час спільно впровадили безліч гарних проєктів. Важливо, що саме в цій громаді раніше було створено мобільну кризову службу з протидії домашньому насильству. Наразі в Житомирській області вона єдина. Це не за державні, а грантові кошти було зроблено.
Служба дійсно працює – має свій номер телефону, автомобіль, склад, затверджений виконавчим комітетом, підписану угоду про спільні наміри між усіма дотичними державними структурами. Це серйозний орган, яких відповідально виконує взяті на себе зобов’язання. Ми супроводжуємо напрямок протидії насильству, тож «Безпечний Простір для жінок і дівчат» став свого роду продовженням раніше започаткованої теми та безпосередньо роботи кризової служби, – наголошує голова Бердичівської МГМО «Молодь обирає життя» Тетяна Носова. – Власне, простори такого формату від Міжнародного Медичного Корпусу є і в інших областях країни. Нам сільська рада надала приміщення, це колишній ФАП, який тривалий час не використовувався.
Було проведено ремонтні роботи і тепер до послуг відвідувачок є 6 функціональних кімнат. У січні-лютому в нас дуже щільний графік різноманітних заходів, серед яких – його, кіноклуб, зустрічі із юристами і психологами щодо теми гендерно зумовленого насильства, поширення інформаційних матеріалів. Фінансування проєкту за рахунок саме цього донора вже закінчується, але з березня будемо шукати підтримку в інших і продовжувати працювати та надавати підтримку дівчатам і жінкам».
Юлія Демусь
Майстриня з Житомирщини вишила портрет оборонця Маріуполя, морпіха Михайла Діанова (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "Консультації фахівців, кулінарні майстер-класи, тренінги, кінопокази: як працює «Безпечний Простір для жінок і дівчат» на Житомирщині (ФОТО)"