Кожен сьомий український водій несвідомо “шпигує” на користь рф

Кожен сьомий водій в Українхоч і несвідомо, але допомагає ворогу через користування російськими додатками. Такі дані наводить агенція InformNapalm.

Зокрема йдеться про додатки “2-GIS” і “Яндекс Карти та Навігатор”, від яких попри війну багато хто з водіїв так і не відмовився, продовживши користуватися через VPN. Що грає на руку ворогові. Адже завдяки цим додаткам спецслужби росії в онлайн режимі отримують інформацію про ситуацію на українських дорогах, проїзд військової техніки і навіть входи та виходи в будь-якому будинку.

“Водій може навіть не знати, що став шпигуном – щоб передати інформацію йому просто потрібно проїхати повз ці об’єкти з увімкненим навігатором. За даними “Асоціації відповідальних перевізників”, найбільше російських додатків встановлено у телефонах автомобілістів у Харкові, Одесі чи Дніпрі. Таких користувачів там від 42% до 58%”,

– пишуть аналітики InformNapalm.

Таким чином рашистам навіть не потрібно формувати свою армію шпигунів та колаборантів. Адже водії і так вказують їм на розташування об’єктів критичної інфраструктури, переміщення військових, місця скупчення людей.

Особливо це небезпечно в тому випадку, коли російськими навігатором користуються, волонтери, що їздять на передову, військові, чи працівник критичної інфраструктури”,

– наголошують фахівці InformNapalm.

Відтак наразі гостро постає питання блокування цих програм на території України.

Будьте першим, хто прокоментував "Кожен сьомий український водій несвідомо “шпигує” на користь рф"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*