Кожен зможе самостійно виготовити БПЛА: як працюватиме проєкт «Житомирський дрон» 

Кожен зможе самостійно виготовити БПЛА: як працюватиме проєкт «Житомирський дрон»

Сьогодні, 20 листопада, у Житомирі презентували проєкт «Житомирський дрон». За словами міського голови Сергія Сухомлина даний проєкт має декілька напрямків: навчання, після якого людина може самостійно створити дрон і передати його військовим, можливість задонатити кошти на дрони, а також можливість передати придбані дрони для ЗСУ: 

«З’явилася ідея об’єднати зусилля всіх, для того, щоб наші ЗСУ отримували набагато більше FPV дронів. Цей проєкт має назву “Житомирський дрон”, але якщо інші громади захочуть долучитися, то це без проблем. Якщо поетапно, то людина, яка заходить на цей проєкт, може пройти навчання і стати інженером, який може збирати дрони, з можливістю отримати зворотній зв’язок. Будуть лекції з навчанням, і ця людина буде підключена до інженерного чату, де спеціалісти будуть консультувати і відповідати на ті питання, які виникають у людини. Всього там 8 навчальних лекцій».

Опісля, зареєстрований користувач отримує доступ до компаній, які постачають запчастини. Також він отримує доступ до переліку військових частин та їхні запити. Мовиться про запити на конкретну кількість дронів, їхній тип і технічні характеристики.

Мер додає, що головна особливість цієї програми – логіст, а також можливість отримати компенсацію за виготовлений дрон:

«І тут у цього проєкту є логіст. Це посередник між зібраним дроном і військовою частиною. Коли військові фахівці протестували дрон, його передають військовим, згідно із запитом. Після зібрання необхідних документів, людина, яка збирала дрон, отримує 6000 грн компенсації з бюджету міста. Це близько 50% витрат на виготовлення дрона. І окремий розділ на сайті – застосування FPV дронів. Так людина зможе знайти себе і побачити результати роботи цих дронів». 

Створити дрон самостійно – дешевше. Економія може становити близько 8 тис. грн. 

«Готовий FPV дрон коштує 17-18 тис. грн. І це залежить від того, де людина закуповує. Ті, з ким ми спілкувалися, говорили, що закуповують запчастини на “Aliexpress”, і тоді воно обходиться десь в 10 тис. грн з доставкою. Це якщо всі запчастини замовити з Китаю», – додав Сухомлин.

Як зазначають розробники, зараз разом із «Дія» завершують роботи по сайту, тому він ще неактивний. Втім, бажаючі створити дрон чи задонатити на БПЛА, можуть зареєструватися в Google-формі чи подати заявку через чат в Signal за номером +380-50-023-91-48.

Нагадаємо, у Житомирі створили управління у справах ветеранів: чим займається і хто очолив (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Кожен зможе самостійно виготовити БПЛА: як працюватиме проєкт «Житомирський дрон» "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*