У Житомирі створили управління у справах ветеранів: чим займається і хто очолив (ФОТО)

У Житомирі створили управління у справах ветеранів: чим займається і хто очолив

Андрій Забігайло родом з Дніпропетровщини, але вже кілька років разом з родиною проживає у Житомирі. Він створив БО «Братська фортеця» та займався волонтерською діяльністю з початку повномасштабної війни – збирав кошти, купував необхідні речі та передавав бійцям під час поїздок на передову як військовий капелан.

Чоловік і сам стояв на захисті країни та брав участь в АТО, та у 2014-му отримав важке поранення на Луганщині. Спершу був доставлений у лікарню в Харків, а потім у Київ.

Переніс десятки операцій, але все ж лікарі були змушені ампутувати ногу бійцеві. З того часу ветеран пересувається на протезі, та це не заважає йому вести активний спосіб життя. Зокрема, він був учасником фотопроєкту «Переможці», спортивних змагань серед ветеранів та армійців «Сила нації», «Ігри героїв», “Сильні України”.

Крім цього, Андрій Забігайло – кандидат в національну паралімпійську збірну команду з волейболу сидячи, разом з якою влітку цього року став чемпіоном Міжнародного турніру в м. Ассен (Нідерланди).

Займався волонтерською діяльністю, будучи наставником у центрі реабілітації для нарко- та алкозалежних, протягом чотирьох років здійснював душпастирську опіку, що включає духовну та волонтерську роботу, у одній із протестантських церков міста.

Щосуботи з 10 до 12 год. проводить у Житомирі зустрічі для ветеранів АТО/ООС, діючих військовослужбовців – спілкувалися за чашкою кави-чаю, обговорюючи питання, які турбують, шукали розумні рішення проблем, підтримували один одного. Це свого роду психологічне розвантаження, якого свого часу, відзначає Андрій, йому й самому не вистачало.

З 23 жовтня цього року Андрій Забігайло очолює управління у справах ветеранів війни Житомирської міської ради, що було утворено рішенням сесії в серпні у складі департаменту соціальної політики, яким керує Вікторія Краснопір. Нині ж, за словами Забігайла, вони будуть відокремлюватися в окремий структурний підрозділ, він має заступника – Олену Іванисько, завершує формування штату. Управління вже працює і надає відповідні послуги.

Звертатися можна у Прозорий офіс (кабінет 104) на Польовій. Андрій Забігайло додає, що до призначення проходив співбесіду з міським головою і переконаний, що його попередній досвід стане в нагоді на цій посаді.

“У першу чергу ми зможемо спілкуватися з ветеранами на основі принципу “рівний-рівному”. Знаю, через що кожному з них довелося пройти. Моє головне завдання – допомогти, підтримати, максимально сприяти комплексній реалізації ветеранської політики Житомирської міської ради. Військові, учасники бойових дій, їх рідні та родини загиблих героїв мають розуміти, що їх звернення і проблеми будуть почутті і прикладено максимально зусиль для їх вирішення. На сьогоднішній день продовжуємо здійснювати ту значну роботу, яку вела міська рада, зокрема колектив департаменту соцполітики та житомирський міський центр соціальних служб міської ради. Це питання пільг, виплат, поховання, встановлення пам’ятників, оформлення документів, супровід, консультації і так далі. Окремо готується Програма саме управління у справах ветеранів війни, відповідно до якої будемо працювати з наступного року. Вона передбачає розширення напрямків діяльності. Я б дуже хотів,щоб в Житомирі був створений ветеранський простір – окреме місце, куди хлопці й дівчата зможуть прийти і отримати різного роду допомогу, включаючи юридичну, психологічну й так далі”, – поділився Андрій Забігайло.

За цей час він разом з директором департаменту соціальної політики міської ради Вікторією Краснопір встигли провести низку зустрічей – з директорами медустанов, де проходять лікування й реабілітацію військові, відвідали Центр ветеранського розвитку в ДУ “Житомирська політехніка”, спільно з представником відділу з питань ветеранської політики Житомирської ОВА Денисом Соколовським взяли участь в роботі у виїзному засіданні ТСК ВРУ з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, захисників, захисниць та членів їх сімей.

Юлія Демусь

Максим Дєньгін про велоклуб «Друзі», переїзд з Ізюма, мандрівки Житомирщиною, ютуб-канал і найбільші дистанції (ФОТО)

«Я зробила вишиванку на кожен день», – Дарія Данильчук зі Звягеля створює речі з об’ємним квітковим принтом (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі створили управління у справах ветеранів: чим займається і хто очолив (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*