Для військових з Верхівні: волонтер Юрій Огородній разом з командою готують тушонки, каші та м’ясні делікатеси (ФОТО)

Для військових з Верхівні: волонтер Юрій Огородній разом з командою готують тушонки, каші та м'ясні делікатеси

«Хрест громадських заслуг» – чергова нагорода Юрія Огороднього за волонтерську діяльність, яку він впроваджує разом з командою від початку повномасштабної  війни. У селі Верхівня на Житомирщині вони облаштували цех із виробництва каш, тушонок, різноманітних м’ясних виробів.

Самотужки переробили за цей час більше сотні свинячих туш, а точніше 127, – все ріжуть, солять, розкладають по банках і в автоклави, готують, коптять, запікають і  відправляють через волонтерів на передову.

Без перерв та вихідних – все як на справжньому виробництві, але готову продукцію передають абсолютно безкоштовно. Все починалося з кількох небайдужих людей, яких пан Юрій збирав у дворі біля свого будинку, нині ініціатива об’єднала десятки чи навіть сотні тих, хто долучився до спільної справи – хтось передає кошти, спеції, банки, кришки для консервування чи крупи, хтось допомагає різати «свіжину», солити сало чи готує ароматні ковбаски або тушонки й каші, коптить реберця. Усе фасують, надійно пакують і прикріплюють фірмові наклейки.

Роботи вистачить усім, тим паче на фронті військові завжди чекають на таку смакоту, залюбки діляться фотозвітами та відгуками.  Має команда багато подяк за свою роботу, їх традиційно разом із прапорами й автографами  від воїнів розвішують поруч із так званими виробничими потужностями. Кажуть, що працюють не заради нагород, важливо бути корисними на шляху до перемоги – таким чином підтримують бойовий дух військових, діляться частиною домашнього тепла й затишку.

Значний обсяг допомоги від волонтерів надходить у підрозділи, де несуть службу земляки, трохи передають особисто в руки, коли ті приїздять додому у відпустку. Не обмежуються лише їжею, волонтер збирає, купує й передає інші потрібні речі – амуніцію, засоби захисту, форму, взуття, солодощі, засоби гігі та ін.

До повномасштабного вторгнення російських військ Юрій Огородній займався автоперевезеннями, у перші дні війни почав допомагати ЗСУ, заручившись підтримкою знайомих підприємців. До речі, вони й допомоглиу подальшому придбати необхідне обладнання – морозилки, автоклави, коптильні.

До нинішнього напрямку волонтерської діяльності спонукали запити армійців щодо домашніх тушонок й каш. Поступово суттєво розширили асортимент і навіть почали купувати свиней  – колоти їх самотужки, розбирати та переробляти все.

Цим переважно займається команда з шести чоловіків та двох жінок, час від часу приєднуються помічники-односельці.

Юлія Демусь

Найменший донат – 14 копійок: як команда проєкту «Кава для воїна» з Романова зібрала 600 тисяч  на ЗСУ (ФОТО)

В Житомирі підприємці розігрують автомобіль за донат «BMW і3» для ЗСУ 

Будьте першим, хто прокоментував "Для військових з Верхівні: волонтер Юрій Огородній разом з командою готують тушонки, каші та м’ясні делікатеси (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*