Краща за результатами ЗНО області гімназія – у Бердичеві: секрет успіху (ВІДЕО)

himnaziia 777x437 - Краща за результатами ЗНО області гімназія – у Бердичеві: секрет успіху (ВІДЕО)

Три роки поспіль Бердичівська міська гуманітарна гімназія №2 отримує першість у рейтингу за результатами ЗНО на Житомирщині. А у Бердичеві вони кращі вже 4 роки підряд. Спеціальних рекомендацій, кажуть у колективі гімназії, не мають. Все просто: якісна і ґрунтовна робота всіх учасників навчального процесу.

«Бажання наших учнів і вміння наших вчителів змотивувати, дати знання і налаштувати на гарні результати, перемогу», – каже директор гімназії Ірина Толочко.

12 років тому тут запровадили експериментальну навчальну програму «Росток», основою якої є діяльнісний підхід у навчанні. Хочеш знань – дій, візьми їх у доступній формі на вибір.

«Зараз використовують нові методики, підручники, в яких є додаткові матеріали, QR-коди. Так вчитись цікавіше. Також нам подають інформацію у вигляді всяких відео, фільмів, картинок, різні ігри деякі. Це цікаво, тому діти заохочуються і вчаться», – каже Марія Онофрійчук, 10-класниця гімназії.

Педагоги пояснюють: фундамент, базу знань майбутнім лідерам із ЗНО дає початкова школа. Робота в середній і старшій ланці теж системна і ґрунтовна. У гімназії намагаються забезпечити наступність викладання. Заклад багато працює над профільними предметами – іноземними мовами. Та головне, кажуть вчителі, щоб діти користувались отриманими знаннями у житті. Тому тут планують увійти в Міжнародну Асоціацію дебат-клубів

«Ті наукові знання, які ми їм даємо на уроках, вони мають десь застосовувати. Тому вся позакласна робота спрямована на поглиблення знань, отриманих на уроках. Звісно, ми обираємо ті форми, які зараз популярні, які подобаються молоді. Дебат-клуб не перший рік існує в гімназії, я пишаюсь, що крім україномовної є і англомовна секція», – розповідає директор гімназії.

Учні гімназії розповідають: не мають труднощів з вивченням різних предметів. А все тому, що для них гарно продумали розклад занять. Тож вистачає часу вивчити щось одне  і спокійно перейти до чогось іншого.

«Якщо у нас підготовка іде до ЗНО наприклад з англійської, у нас більше англійської буде у розкладі. Концентруємо увагу на тих темах, які будуть на ЗНО і те, що важче всього засвоюється учнями», – розповідає Макар Тарасов, 10-класник гімназії.

«З моєї точки зору, у нас досить кваліфіковані вчителі, які можуть якісно, ґрунтовно подати матеріал. В школі справді існує атмосфера навчання, тобто ти сфокусований на тому, що ти хочеш. Це допомагає все ж таки, коли ти зосереджений, на уроках тебе не відволікають і матеріал викладається по темі», – додає Олександра Іващенко, 10-класниця гімназії.

У кращому середньому навчальному закладі області за результатами тестувань з різних предметів радо сприйняли цьогорічні новації від міносвіти. Зокрема – вільну форму одягу, відсутність дощок пошани, не розголошення  оцінок на загал. Не проти деякі гімназисти і поексперементувати з цікавими науками. За роки навчання у них з’явилась звичка прагнути до нового.

«Потрібно, щоб додали трошки нові предмети, які потрібні в житті. Трошки психології можливо, філософії. Ну це моя думка, мені було б цікаво вчити ще й такі предмети», – каже Марія Онофрійчук.

До ЗНО тут готуються з початку навчального року. За першістю, кажуть, не тягнуться. Головне, щоб усі випускники гарно склали тести. А підготувати до них – завдання кваліфікованого вчительського колективу, відкоректованого навчального плану під учнів та продуманої позакласної роботи з використанням знань дітей.


Будьте першим, хто прокоментував "Краща за результатами ЗНО області гімназія – у Бердичеві: секрет успіху (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*