Максим Калінчук: якщо важко, значить ти на правильному шляху | Times ZT

Максим Калінчук: якщо важко, значить ти на правильному шляху

“ Действуй прямо сейчас. Действуй оковы сорвав. Действуй, пока сердце в груди не остыло. Действуй зубы сжав. Силы, по частям собрав. Будь готов, держать удар смело…!”– ці рядки від друзів соліста Дмитра та фронтвумен Марини з гурту “Третє Небо”  адресовані нікому іншому, як Максиму Калінчуку, справжньому борцю за життя.

Його історія вражає і не може залишити нікого осторонь.  Молодий хлопець, як і всі інші підлітки, навчався, займався спортом, складав плани на майбутнє, просто отримував задоволення від життя. І одного дня мало не загинув. 

  • Це був 2015 рік, звичайний робочий день на батутному комплексі в ТРЦ  ”Глобал”. Розважаючи дітей, я виконував подвійне сальто вперед і впав вниз головою прямо  на бетон. Так як поролон, який мав би страхувати, роз’їхався, – розповідає Максим.

Юнак отримав компресійний перелом 4-го шийного хребця. Прикутий до ліжка, він більше не міг сподіватися на нормальне життя. А лікарі прогнозували смерть.

  • Вони просто чекали, поки я помру. Не хотіли оперувати. Коли прокинувся від наркозу, почув як завідувачка реанімації кричала:” Він там ще живий?”, – пригадує хлопець.

Зараз Максим частково рухає правою рукою, відчуває спину, сам тримає шию. За цими, здавалося б, не значними досягненнями, криється кропітка праця довгих чотирьох років. А ще малює… Малює, тримаючи пензлик в зубах.

  • Після травми поїхав на свою  першу реабілітацію до Львову, – говорить  Максим. Центр реабілітації розташований на туристичній базі, де люди відпочивали і реабілітувалися. Разом з відпочиваючими займалась аніматор, яка власне і запропонувала спробувати свої сили. Так все і почалося. І ось пензлик вмочений в червону фарбу, раз за разом, ляпав на холст. Це трохи нагадувало  “кров з носа” .

Якогось особливого стилю в малюванні, не притримується. Це може бути абстракція, живопис, портрети. За словами художника, портрети малювати найскладніше, інколи доводиться перемальовувати безліч разів.  А найбільше Максиму подобається малювати пейзажі. 

  • Але найулюбленіша картина – “Море”. ЇЇ подарував своєму брату. Півроку потратив на її створення, –  зізнається художник.

Малюючи картини, Максим заробляє на реабілітацію та необхідні тренажери. Його роботи вже розійшлись по всіх куточках України – Харків, Житомир, Львів, Одеса, Київ. На досягнутому хлопець не зупиняється.

На підтримку Максима Калінчука організовуються благодійні концерти, які спрямовані на збір коштів. 

  • Я до цього ставлюсь лише з позитивом, – говорить юнак. –  Але не завжди цьому сприяють. Наш перший благодійний концерт у “Ракушці” усіляко намагалися зірвати, до останнього не хотіли поступатися місцем для проведення концерту. На благодійних концертах можна купувати мої футболки з логотипом “МК”. Або замовити в мене картину.

Дизайн футболок яскравий, “МК” – ініціали Максима Калінчука, а от червона клякса напряму пов’язана з першою картиною “кров з носа”. Такий логотип можна побачити не лише на футболках, а й на стіні у Максима. Втілювати таку ідею йому допомагала ціла команда однодумців.

Після одужання хлопець планує стати кухарем, адже до трагедії навчався в Житомирському  кооперативному коледжі бізнесу і права на  кухаря-технолога та професійно займався в тренажерному залі.

В планах у Максима  ще дуже цікавий проект під назвою “Дій зі мною”, пов’язаний з рядками пісні гурту “ Третє Небо”: “ Действуй прямо сейчас. Действуй оковы сорвав. Действуй, пока сердце в груди не остыло…” .  Мета якого мотивувати та надихати власним прикладом  боротися за життя та ніколи не опускати руки. Як це зробив Максим. Усі подробиці проекту, поки що тримає в секреті. Зізнається, що це буде приємний сюрприз. 

“Купа розповідей в інтернеті про складний шлях, та у всіх він складний, і лише в одиниць він дійсно важкий, але легше чекати співчуття, як варіант страховки після поразки. Як на мене, це безглуздо, кожен з нас має величезну силу, як внутрішню, так і фізичну, не варто боятися йти вперед. Ніколи не відступай, якщо важко, значить ти на правильному шляху”. М. Калінчук.

Будьте першим, хто прокоментував "Максим Калінчук: якщо важко, значить ти на правильному шляху"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*