«Кролик Кетрик з Україною в Серці»: житомирянка Катерина Бабенко створила патріотичні стікери для Viber (ФОТО)

У дитинстві кролик був її улюбленою іграшкою, а нині це звірятко із різними атрибутами і актуальними висловлюваннями допомагає у спілкуванні користувачам соцмереж. Бажає доброго ранку, миру, перемоги і солодких снів, цікавиться справами, запрошує гуляти або вийти на каву, цілує, обіймає, пригощає смаколиками, сумує, любить, дякує, читає і цитує «Кобзаря», знає традиційні «Слава Україні» та «Слава ЗСУ», поспішає за паляницею з полуницею, носить вишиванку чи рожеву панаму «Калуша», надихає, підтримує та окриляє. І це далеко не увесь перелік того, яким може бути Кролик Кетрик. Такого персонажа вигадала і зобразила графічно житомирянка Катерина Бабенко. Набір із 20 патріотичних стікерів усі бажаючі можуть завантажити й використовувати у додатку Viber.

«У кожному з нас живе «дитина». Ми всі хочемо вірити в казку та слідувати за своїми мріями. Ще з дитинства моєю улюбленою іграшкою був кролик і якось так склалось, що з часом це перетворилось в таке собі хобі-колекціонування речей з цією тваринкою. Також однією з моїх улюблених історій дитинства є «Пригоди Аліси в Дивокраї», англійського письменника Льюїса Керрола. Завжди подобались герої цієї книги. Навіть вдалось зіграти роль Аліси під час казкової бібліотеки до Міжнародного дня дитячої книги, який відзначається 2 квітня. Іноді я порівнюю себе з головною героїнею. У книзі Аліса побігла за Білим Кроликом і потрапила до іншого казкового світу, – каже Катерина. – Напевно, саме тому кролик став і моїм героєм, який веде у мандрівний світ. Хотілось поєднати в Кетрику події сьогодення та українську ментальність. Він став для мене тією світлою підтримкою і я б хотіла, щоб кожен щось знайшов у ньому своє. Це ніби маленький друг, який завжди поруч».

Познайомитися із Кетриком можна і на сторінці Бабенко, де вона щоденно публікує пости зі світлинами, які чудово доповнюють стікери із кроликом та крилаті українські вислови з пісень чи народної творчості. Виглядає так, ніби він частина цього світу. Усі дописи супроводжує хештегами #by_katerinart #кролик_кетрик. Зізнається, що творчість у її житті займає особливе місце. Раніше це були танці, музика і малювання, а нині ще додалися дизайн, фото- та відеозйомка. За допомогою ілюстрації вдається втілювати свої задуми, оживляти героїв, малювати інший світ. Використовуючи сучасні технології, можна створити щось унікальне.

«Зазвичай я займаюсь творчістю для себе. Це такий спосіб відпочинку, емоційного й духовного відновлення. Раніше створювала подібні різдвяно-новорічні стікери із мишенятком Сирником як символом року, а ще атмосферні сети «Пори року». Втім, якось бракувало часу довести справу до логічного завершення, – говорить Катерина Бабенко. – Війна дала мені дуже сильний поштовх до того, що не можна відкладати на завтра те, чого прагнеш сьогодні. Потрібно займатись тим, що робить тебе щасливим. Останнім часом керуюсь цитатою Білого Кролика: «Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше». У цей складний період я також повернулась до музики. У вільний час граю на фортепіано й пишу музику, довгі роки навчання були варті того. Музика – це емоції та відчуття: іноді – світлі, іноді – темні, які бувають forte та piano й мають мільйон кольорових звуків. Сподіваюсь, що незабаром теж вдасться дістати цей проект з «шухляди» та втілити його в життя – зробити записи та поділитись ними з іншими. Творчість – це можливість висловитись через мистецтво. Це велика магія. Ми відкриваємо свої скарби та ділимось ними зі світом. «Кожна мрія твоя – квітка з твого рукава», – саме цей вислів є в описі моєї сторінки в Instagram. Кожен з нас – самоцвіт, тому нехай відбудеться магія».

Бабенко закінчила у Житомирі ЗОШ №27, відвідувала танцювальну студію «Світлячок», навчалась у музичній школі №1 ім. Б.Лятошинського, де опановувала гру на фортепіано. Студентські роки пройшли на «7 небі» Житомирського державного університету ім.І.Франка – соціально-психологічному факультеті, який їй дав «Освіту для життя». Реалізувалася у сфері культури і працює у КЗ «Міські публічні бібліотеки» Житомирської міськради.

«Це культурний простір для освіти, розвитку, дозвілля, творчості, спілкування та пошуку нового. Саме тут мені вдалось спробувати себе в різноманітних соціальних, освітніх та творчих проєктах для дітей («Табір книголюбів»), дорослих («Університет людей поважного віку») і молоді, ще більше полюбити книги та читання, – наголошує Катерина. – Тут я поринула у сферу дизайну та мала можливість створювати брендову продукцію й втілювати різноманітні ідеї. Вся ця діяльність спонукає до творчості та креативного мислення».

Поряд з активною професійною діяльністю дівчина знаходила час і для свого Кетрика. Над цим проєктом працювала майже три місяці. Ділиться, що її приятелька Муза – досить неординарна, тож може прийти в гості будь-коли: вночі, за сніданком, під час поїздки в тролейбусі чи на касі у супермаркеті. Здебільшого нотує нові ідеї в телефон, а вже вдома починаю робити ескіз, підбирає палітру кольорів. Коли ж ілюстрація готова, трансформує її в Е-формат. Залежно від настрою, творчий процес у кімнаті супроводжує музика чи навпаки тиша, аби краще зосередитись.

«Кролик Кетрик – маленький герой, який живе в кожному з нас. Називаю його «янголом в домашніх капцях». Його ім’я походить, я думаю ви здогадались, від імені Катерина. Він білого кольору, що символізує чистоту та моральність, а також денне сонячне світло і земне життя, – веде далі авторка стікерів. – Білий кролик є символом любові, ніжності, вдачі, щастя та внутрішньої сили. Кетрик – добрий, світлий, чуттєвий, мудрий, випромінює радість, він за гармонію, свободу та мир. Мені хочеться показати через нього усі найкращі риси та думки. Попри весь біль і темряву сьогодення, намагаємось все ж зберігати «внутрішнє» світло. Останнім часом українці відчувають один одного на тонких енергетичних вібраціях. Іноді виникають схожі творчі ідеї, тому що ми єдині духовно, ніби велика українська галактика, де кожен творить у своїй сфері. Бажаю, щоб Кетрик привносив у наше життя щось дійсно хороше. Сподіваюсь, що кожен знайде в ньому щось своє».

Проєкт «Кролик Кетрик з Україною в Серці» Бабенко поки вважає більш «домашнім», але він із довготривалою перспективою, бо є ще чимало ідей для втілення. Найближчим часом планується друк стікерів-наліпок для особистого використання у нотатках, щоденнику, а також для інших бажаючих їх отримати. Основне побажання – щоб Кролик Кетрик продовжував свою життєву мандрівку.

«Ми digital-покоління, яке більшість свого часу проводить у соціальних мережах. Завжди хотілось створити власного унікального героя, який би передавав мої емоції, відчуття та думки. Зараз майже кожен має смартфон та користується різними додатками, за допомогою яких можна поділитись творчістю з іншими, – констатує Катерина. – Саме так власне і виникла ідея створити стікери про Кролика Кетрика для додатку Viber. Вони сповнені любові до всього українського – своєї землі, історії, культури, звичаїв та традицій, які об’єднують українців в єдиний код нації. Ілюстрації цієї патріотичної добірки доповнюю або змінюю, адже виникають нові ідеї або комусь не вистачає якогось стікера-емоції і я його створюю й додаю».

Юлія Демусь

У Житомирі волонтери запустили акцію #кавадлязсу, збираючи кошти для захисників (ФОТО)

«Не можна вмикати яскраве світло, годувати після опівночі та поливати. Якщо ви хоч раз порушите ці правила, повернути все вже не вдасться»

Будьте першим, хто прокоментував "«Кролик Кетрик з Україною в Серці»: житомирянка Катерина Бабенко створила патріотичні стікери для Viber (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*