HOVER
INNA BILA
SUSIDY

«Крупный выигрыш» Бердичівського театру (ВІДЕО)

Still1212 00000 4 777x437 - «Крупный выигрыш» Бердичівського театру (ВІДЕО)

Прем’єрну виставу «Крупный выигрыш, или 200 тысяч» Бердичівського театру на Європейській нарешті показали глядачам. Запланована ще на 27 березня прем’єра постійно відкладалась через карантин. Режисер-постановник Алла Садковська написала п’єсу за твором Шолома-Алейхема. Близько 50-ти акторів готувались, щоб здивувати глядача колоритними єврейськими мотивами. Наймолодшому з них 5 з половиною, найстаршому – 74 роки. Однак карантинні заборони і обмеження цю зустріч відтягнули на майже 5 місяців.

«Читки розпочались ще зимою, далі ми працювали в декораціях, а в період карантину збирались он-лайн», – розповідає Алла Садковська, режисер-постановник вистави.

Репетицію акторів ще у грудні відвідав голова Верховної Ради України Олександр Разумков. Нещодавно за грою трупи спостерігав і посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. А 18-го, 20-го і 23-го серпня прем’єру ставлять для бердичівлян.

«Робота тривала довго, фактично півроку репетицій майже щодня. Тому, звичайно, така праця має бути винагороджена оплесками глядачів», – розповідає Валентина Бабич, керівник театру.

Музична вистава на 2 дії переносить глядача у 1914 рік. Головного героя  бідного кравця-єврея Шимеле Сорокера обтяжує скрутне становище родини. Борги за продукти перед продавцями бердичівських яток і нестача грошей на орендовану квартиру гнітять чоловіка. Все раптово змінює лотерейний квиток, який той роками зберігав. Життя його сім’ї змінюється, але не все так просто: охочі обдурити і отримати вигоду тут як тут.

«На мій погляд, зараз найбільша проблема в нашому житті – це брехня і гроші. Так от що стосується грошей, то цим образом доводить постановочна трупа, що гроші – не головне. Гроші не їдять», – каже Володимир Берелет, Заслужений артист України.

Виконавець ролі – Заслужений артист України Володимир Берелет -35 років працював у різних театрах України. А ще 16 на телебаченні.

«Актор повинен відображати життя на сцені, жити, не грати, а займатися на сцені справою. Діяти на сцені», – додав він.

Ольга Яблонська вперше має акторський досвід у театрі. Жартує: ноги підкошуються: «Хвилювання перед моєю сольною піснею, тому що вона не на івриті, а на ідиші. Чесно кажучи, ще перший куплет я вивчила, а другий – дуже хвилююсь, бо неможливо запам’ятати текст. Там навіть не текст, а набір букв», – розповідає Ольга Яблонська, грає у виставі.

Текст на ідиші, каже, про важку жіночу долю.

«Моя героїня харизматична, вона вдова, у неї 2 дітей, вона тримає лавку з мукою і з бубликами та хлібом бердичівським. Така сварлива жінка, швидко говорить, перебиває, не чує нікого, тільки себе. У неї одна ціль: щоб їй ніхто не завинив», – додає жінка.

Художник-постановник Валерій Кулавін упевнений: запорука успіху прем’єри у гармонічності колективу та у відповідності декорацій драматургії вистави.

«Результат, думаю, буде позитивний. Це скаже глядач по-перше. Але задоволений тим, що підібрався дуже хороший колектив саме для цієї вистави. Всі відповідають, це просто удача така, всі співучі, театральні, прекрасно чути. Тому будемо чекати хорошого результату», – каже Валерій Кулавін, художник-постановник вистави.

Під час антракту глядачі діляться враженнями. Кажуть, виставу неодмінно не соромно показувати на різних сценах країни, вона заряджає щастям.

У театрі тривала довга робота над створенням костюмів і образів акторів. Щоб показати єврейське життя, його колорит і традиції, не обійшлось без гумору і навіть відвертої спокуси. Окреме смислове навантаження на хоровій і балетній групах. Особливо під час хупи – частинки єврейського весілля на сцені.

На думку режисери, їм вдалось просто та доступно розкрити одвічну проблему людства через гумор і єврейський побут.

«Як гроші міняють людей, змінюють ставлення до цих людей. Напевно, кожна людина повинна винести з вистави те, в чому сенс життя, в чому щастя людини. Що воно заклечається в якихось дрібницях, в нашій повсякденній роботі, в наших дітях, сім’ї, а не в грошах», – каже Алла Садковська.

У планах театру – твори української драматургії із харизматичними героями на сцені. Кажуть, глядач вибагливий, треба дивувати.


Будьте першим, хто прокоментував "«Крупный выигрыш» Бердичівського театру (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*