Культурна спадщина Житомира: пам’ятки, які заслуговують на увагу

Житомир та Радомишль – частина Великого культурного шляху «Via Regia»: туристичні локації (ФОТО)

Житомир – це одне з найдавніших міст України. За легендою, яка була записана істориком Миколою Трипольським, місто було засноване у 884 році. Воно пережило багато історичних подій та вважається наразі одним із давніх осередків Волині. Завдяки чому, є багато цікавих пам’яток, які можуть зацікавити не лише самих жителів міста, але й людей з різних країн світу.

Дім української культури – одна з визначних пам’яток міста, яка дозволяє детальніше ознайомитися з культурними подіями Житомира. Це будівля, яка належала в XIX столітті відомому адвокату Івану Філіппову. За своїм виглядом, вона нагадує невеликий палац у стилі бароко. В маєтку панує творча атмосфера, оскільки в минулому Іван Філіппов влаштовував зі своєю дружиною художні вечори та бали. Наразі у будівлі проводяться численні благодійні та літературно-музичні заходи, присвячені творчості діячів нашої країни.

Одним із місць, яке надає можливість сповна заглибитися в історичне минуле міста є Замкова Гора. Дослідженням цієї пам’ятки займався видатний археолог Сергій Гамченко, який намагався з’ясувати те, якою є точка найдавнішого заселення міста Житомир. Будучи видатним українським вченим-архіологом, він створив монографію «Житомирський могильник», у якій було викладено побут та культуру стародавніх мешканців Житомира. Згідно з його дослідженнями, було виявлено те, що давній населений пункт Житомира знаходився не в районі річки Тетерів, а на річці під назвою Кам’янка, що є районом Замкової Гори. Різноманітні легенди свідчать про те, що місто потерпало від нападу татаро-монгол, через що було споруджено міцну фортецю. Саме кам’яний пам’ятник, розташований у центрі парку неподалік від Соборної площі, нагадує містянам про дату заснування Житомира.

Також у Житомирі є місця, оповиті загадковими оповідями. До них належить статуя Артеміди, яка знаходиться в житомирському парку культури та відпочинку ім. Ю.О. Гагаріна. За свідченнями краєзнавців, цей парк був створений бароном Іваном де Шодуаром. За грецькою міфологією, Артеміда була богинею, яка захищала всіх тварин та немовлят, маючи з собою лук та срібні стріли. Наразі скульптура знаходиться неподалік дитячого майданчику, привертаючи увагу своїм войовничим виглядом та гордовитим виразом обличчя. Особливістю цієї пам’ятки є те, що вона є копією давньогрецької скульптури Діани Версальської, яку створив скульптор Леохар з бронзи. Висота статуї Артеміди становить приблизно 1,6 метрів. В той час як висота скульптури Діани Версальської становить 2,01 метрів.

Зокрема цікавою пам’яткою, про яку ходить безліч легенд, є скеля «Голова Чацького». Вона є унікальною тим, що належить до пам’яток природи та має форму людської голови. Згідно з однією легендою, скеля набула рис обличчя козака Чацького, який стрибнув у річку Тетерів, тікаючи від своїх ворогів, аби уникнути полону. Також існує версія, що назва скелі присвячена Тадеушу Чацькому, який був відкривачем навчальних закладів на Волині та засновником Кременецького ліцею. З іншого боку від неї розташована інша скеля під назвою «Чотири брати», яка отримала свою назву через вертикальні виступи, які мають схожість з людськими фігурами.

Розташовуючись в серці України, Житомир має видатну культурну спадщину. Завдяки історичним джерелам та народним переказам, житомиряни можуть заглибитися в історію міста та дізнатися нові подробиці, що стосуються його створення.

Марина Лозко

Житомир та Радомишль – частина Великого культурного шляху «Via Regia»: туристичні локації (ФОТО)

Військова сила пензля: житомирянин Олександр Вознюк об’єднує воєнну справу та художнє мистецтво

Будьте першим, хто прокоментував "Культурна спадщина Житомира: пам’ятки, які заслуговують на увагу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*