Культурний фронт: у Житомирі артисти театру і музиканти записують відео з казками для дітей (ВІДЕО)

Ще донедавна у приміщенні «Місцевого навколокультурного простору» в центрі Житомира влаштовували виставки і демонстрували фільми, проводили концерти і творчі зустрічі, а нині тут плетуть маскувальні сітки для військових і надають гуманітарну допомогу цивільному населенню.

Поряд з цим, волонтери тримають і культурний фронт та ведуть кілька цікавих проєктів, ознайомитися з якими можна на ютубі та у соцмережах. Один із них – «Казка на ніч». Це серія відеороликів, де актори драмтеатру, музиканти, митці, телеведучі читають на камеру українські казки тривалістю 3-15 хвилин.

«Проєкт «Казка на ніч» створений житомирськими волонтерами спеціально для наших дітей, що перебувають у стресовій ситуації через військову агресію з боку російських загарбників, – пояснює засновник «Місцевого навколокультурного простору», волонтер Ілля Грицанюк. – Разом з батьками діти в Житомирі та у інших куточках країни вже кілька тижнів змушені ховатись в укриттях та можуть відчувати тривогу через можливі обстріли мирних міст. Також є ті, хто покинули Україну в цей нелегкий час і їм не вистачає позитивного україномовного контенту. Для їх усіх – добірка відео «Казка на ніч» у вільному доступі, яка постійно доповнюється. Плануємо щодня викладати новий ролик. Я взяв з дому у студію кілька книжок доньки Марти і тепер читці обирають, що з них прочитати на відео або приносять щось своє. До нас приходять творчі люди, журналісти, наші друзі. Хочу витягнути місцевих публічних діячів, відомих у місті волонтерів, але, із зрозумілих причин, поки у них часу на це бракує».

Грицанюк для маленьких глядачів читає авторську казку Юрія Ярмаша «Їжачок та Соловейко», «Фарбований лис» Івана Франка під музику «ВулБа» – ведуча каналу «UA:Житомир» Олена Ваховська, казку «Липка» – фронтмен житомирського рок-гурту «Пандора» Андрій Собич.

«Рукавичка» звучить голосом артистки Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги Ірини Оксютович та її доньки Маргарити. Її колега Світлана Гонтарська розповідає про «Кривеньку качечку» і «Козу Дерезу», а народний артист України Микола Карпович озвучив українську народну казку «Названий батько».

До речі, Андрій Собич веде на ютуб-каналі «Навколокультурного» власну рубрику із порадами. Зокрема, фахівець з соціальної роботи розповідає про відчуття безпеки, війну і літніх людей, почуття провини, боротьбу зі стресом, дітей і війну, тощо.

На цьому ж каналі можна переглянути стріми концертів житомирських музикантів та виконавців, читання віршів.

«Чим зайнятись в бомбосховищі, поки ворог кидає вибухівку на твоє рідне місто? Правильно – радіти з того як розвалюється російська економіка, а їх з території витікають останні краплинки здорового глузду. Ми спеціально підписались на російські канали та знаємо все про біологічну зброю в Україні, цілі «спецоперації та черги в маркетах», – йдеться в описі відео ще однієї рубрики каналу – «Ржач у бункері».

Переглянути відео з казками, порадами та жартами можна за посиланням. Підтримати проєкт та волонтерський центр «Навколокультурного» можна на карту 5375411410382837 (моно) – або mist.prostir@ukr.net (pay pal).

Юлія Демусь

Будьте першим, хто прокоментував "Культурний фронт: у Житомирі артисти театру і музиканти записують відео з казками для дітей (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*