Культурний відпочинок душею та тілом. Древлянський парк у Коростені (ФОТО)

Коростень – одне з найдавніших міст України, історія якого сягає часів Київської Русі. Нині воно є цікавим не лише з історичної, а й із туристичної точки зору. Серед місць, де можна культурно відпочити душею та тілом, виділяється один чудовий парк. Він має назву Древлянський і займає чималу площу – можна лише уявити, скільки цікавих місцин і пам’яток там є.

Древлянський парк – це те місце, де можна провести як кілька годин, так і весь день, вивчаючи історію наших предків та слухаючи місцеві легенди. Щодня сюди приїжджають жителі та гості міста, аби побачити щось нове та відпочити, насолоджуючись природою рідного краю. Сьогодні такий вид відпочинку є особливо актуальним, адже люди шукають розвантаження, релаксу і мають бажання більше вивчати історію Батьківщини – то чому б це не робити «на місці подій», а не вдома за підручниками?

Парк вражає ландшафтом та пейзажами. Крім неповторної природи, яку можна роздивлятися вічність, на території є безліч альтанок, фонтанів та, звісно ж, пам’ятників. Як уже було сказано, історія парку сягає давніх часів, коли Іскоростень був столицею союзу племен древлян. У 945 році під керівництвом князя Мала спалахнуло смертоносне для нього ж повстання проти великих поборів київського князя Ігоря. У 946 році княгиня Ольга помстилася за смерть свого чоловіка: вбила всю верхівку древлян та спалила місто Іскоростень. Про цю подію й досі ходять легенди – не лише в межах сучасного Коростеня.

Наразі на місці столиці древлян зведено макет дерев’яних укріплень стародавнього міста, встановлено пам’ятник древлянському князю Малу. Місцина на річці Уж, де, як розказують, княгиня любила купатися, тепер називається «Купальня княгині Ольги», а на березі, біля підніжжя скелі, хоробрій та мудрій жінці встановили пам’ятник.

Завітавши сюди, туристи можуть прогулятися підвісним мостом – одним із найбільших в Європі – який поєднує правий і лівий береги Ужа. З нього відкриваються мальовничі краєвиди на обидва боки річки та на гранітний каньйон – повністю зелений влітку. У закоханих пар, які тут часто бувають, існує романтична традиція: треба почепити замок на міст – на щастя та міцне кохання.

Тут можна дізнатися більше не тільки про давню історію. Так, у Древлянському парку розташований військово-історичний музей «Скеля». Гості парку приходять сюди, аби послухати детальну і дуже цікаву розповідь про недавнє минуле краю. Вся справа в тому, що в підземеллях біля скелі, облаштованих перед початком Другої світової війни, діяв командний пункт Коростенського укріпрайону. Музей «Скеля» розташований над річкою, на місці древлянського городища. Печерами всередині гранітної скелі зацікавилися ще в VI – X століттях, пізніше вони стали основою для будівництва фортифікаційної споруди.

Не можна не згадати про вже традиційний Міжнародний фестиваль дерунів, який проходить щороку у вересні. Навіть у 2022 році його вирішили не скасовувати, а дещо змінити формат і провести з благодійною метою – всі зібрані кошти відправили на закупівлю обладнання для Збройних сил України. Гості можуть пригоститися не лише дерунами, а й іншими смаколиками. Фестиваль має велике значення для міста та самого парку – навіть біля входу до паркової зони стоїть пам’ятник дерунові, який відкрили у 2009 році. Біля нього всі охочі можуть сфотографуватися на згадку про час, проведений з друзями та рідними, та місто, оповите легендами давньої історії.

Анастасія Петрук

Бердичівський район дивує! 7 чудес регіону (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Культурний відпочинок душею та тілом. Древлянський парк у Коростені (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*