Бердичівський район дивує! 7 чудес регіону (ФОТО)

На перший погляд, словосполучення «туризм Бердичівщиною» звучить як оксюморон – поєднання протилежних понять. Але це зовсім не так! У зв’язку з Постановою № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року, у надбання району перейшло чимало визначних пам’яток історії та культури Андрушівщини, Ружинщини… можна довго говорити про всю велич регіону та його туристичний потенціал. Ми хочемо розказати вам про 7 населених пунктів – 7 пам’яток, які можуть подарувати незабутні враження та приємний післясмак туризму Батьківщиною.

1. Монастир Кармелітів Босих, Бердичів

Справжня фортеця з вежами – це католицький монастир XVII століття у місті Бердичів. Монастир був заснований воєводою Янушем Тишкевичем, як обітниця за звільнення з татарського полону. З 1998 року будівля стала Всеукраїнським санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію. У 2015 році поруч із ним було освячено Пам’ятник Святому Йоану Павлу II. Для римо-католиків України цей монастир є важливим духовним місцем.

2. Українська садиба «Сила», Кустин

Гостинна українська садиба «Сила» знаходиться на відстані близько 10 км від Бердичева в селі Кустин. Вона розташована на березі річки Гнилоп’ять, поруч із живописним лісом. На території функціонують інстальована дерев’яна низенька хата, побудована в українському стилі, та альтанки біля входу на територію. Відвідувачам садиби пропонують старовинні українські розваги: катання на конях, кулінарний тур та майстер-клас із приготування української їжі в печі.

3. Палац Грохольських-Терещенків, Червоне

Замок Грохольських-Терещенків був побудований в неоготичному стилі на замовлення польського шляхтича Адольфа Грохольського, який володів селищем Червоне. Нині палац знаходиться в аварійному стані і належить Свято-Різдва Христового Червоненському жіночому монастирю. Палац оточений великим парком з рідкісними видами старих лип, каштанів, сосни Палласової та пробкових дерев. Кілька років тому місцевий житель взявся за відновлення минулої розкоші будівлі, тому нині туди можна поїхати на екскурсію замком та парком і задонатити кошти на реставрацію палацу.

4. Костел святої Клари, Городківка

Це – римо-католицька культова споруда, пам’ятка архітектури регіонального значення в селі Городківка (куди можна відправитися одразу з смт Червоне). Костел розташований у південно-західній частині села, біля кам’яної дороги на невисокому березі річки Лебедівки. Будівля була зведена в еклектичному стилі з елементами неоготики та модерну XX століття – вона збереглася в майже ідеальному стані. Нині територія костелу повністю відкрита для туристів.

5. Рибальський будиночок, Старий Солотвин

Цей відомий в українських соцмережах будиночок розташований в селі Старий Солотвин на Острові кохання, який був створений у 1970 році. Сам дерев’яний Мисливський будиночок (або, як його ще називають, Рибальський будиночок), був зведений через 14 років. За переказами місцевих жителів, в цій надзвичайній будівлі живе дух риболова, який покінчив своє життя самогубством через нерозділене кохання. Також існує легенда, що в тутешній річці живуть лісові мавки. До острівця з будинку веде вузький дерев’яний міст.

6. «Карпатське село», Лісове

На території садиби, розміщеної в селі Лісове, зведена колиба «Вулик» та автентичний гуцульський будинок 1914 року, в якому для гостей організовують різноманітні свята. Місцеві страви приваблюють палких шанувальників кулінарного мистецтва смачними стравами із ягнятини. Відвідувачі садиби мають можливість активно відпочити: покататися як на квадроциклах, так і на конях, возі чи санях, а також спробувати себе в ролі стрільця з луку чи арбалету. Є тут і більш спокійні розваги: туристи можуть порибалити, сходити за грибами та ягодами, а також відвідати місцеві музеї та історичні пам’ятки.

7. Маєток Ганських, Верхівня

Пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця ХVIII — початку XIX століття, збудований в ампірному стилі – це маєток, розташований в селі Верхівня. Віднедавна будівля була занесена до реєстру національних святинь України. Колись Ганські приймали гостей в розкішному залі палацу з барельєфами на міфологічні теми стародавніх Риму та Греції. Цікавим є факт тимчасового проживання тут Оноре де Бальзака – коханця хазяйки дому. Зараз тут розміщується Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу.

Анастасія Петрук

Не палацом Грохольських-Терещенків єдиним: гід Тарас Коновалов про смт Червоне на Житомирщині (ФОТО)

1 коментар до "Бердичівський район дивує! 7 чудес регіону (ФОТО)"

  1. Боже спаси нашу країну

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*