31 березня 2020 року світ облетіла сенсаційна новина: у Китаї за останню добу від COVID-19 не померла жодна людина. Більше того, не зареєстровано жодного нового випадку захворювання на коронарний вірус. І це в країні, яка, власне, і є джерелом світової епідемії. Як таке може бути? Китайська влада щось приховує від людства?..
Times.Zt.Ua вже писав про японський противірусний засіб фавіпіравір. Препарат, за словами китайський медиків, показав дуже високу ефективність у боротьбі проти SARS-CoV-2 (так офіційно називається вірус, який викликає хворобу під назвою COVID-19). Декілька днів світові ЗМІ божеволіли від оптимізму: «людство врятоване!», «ліки проти чуми ХХІ століття знайдені!» Але минув якийсь час – і Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно заявила: ліків, які вбивають SARS-CoV-2 – поки що не існує. Як не існує й клінічно протестованої вакцини, яка могла б дати людині відповідний імунітет.
Отже, ані фавіпіравір, ані інші відомі противірусні препарати – не є панацеєю від коронавірусу. Яким же чином Китай досяг таких вражаючих успіхів?
Уляна Супрун: «Китай брехав від самого початку епідемії»
Колишній міністр охорони здоров’я України пише.
«Китай часто наводять як найбільш успішний кейс боротьби з коронавірусом. Це хибна та небезпечна думка. Саме брехня і тиск на свободу слова китайської влади стали причиною такого масштабного поширення COVID-19 та таких тяжких наслідків для всього світу…»
Уляна Супрун проаналізувала заяви офіційного Пекіна від початку першого спалаху COVID-19 в Ухані. І виявила цікаві факти.
«Вже 6 грудня китайські лікарі фіксували випадки передачі вірусу від людини до людини. Однак, лише 20 січня голова національної комісії охорони здоров’я Китаю підтвердив випадки передачі вірусу від людини до людини… Між цими двома датами Китай не одноразово та переконливо наполягав на тому, що передача коронавірусу від людини до людини неможлива…»
За словами У. Супрун, китайська влада одразу розпочала репресії проти медиків, які намагалися попередити країну та світ про небезпеку.
«Найбільш відомий випадок — Лікар Лі Венлянь, який ще в грудні розіслав повідомлення іншим лікарям про можливий спалах хвороби, яка нагадує ГРВІ, закликаючи їх носити захисний одяг. За кілька днів співробітники правоохоронних органів звинуватили його в «поширенні чуток». Доктора змусили підписати лист про те, що він опублікував «фальшиві коментарі», які «сильно порушують громадський порядок». Також йому пригрозили кримінальною відповідальністю, якщо він продовжить про це писати… У січні Лі Венлянь помер від коронавірусу. Карантин у Вухані ввели лише 23 січня…»
А що там в Америці?
Незважаючи на рішучі дії президента Дональда Трампа (якого, до речі, зараз підтримує більшість американців) – економічно наймогутніша країна світу потерпає від епідемії. У США за добу на COVID-19 захворіли понад 20 000 людей. За цю ж добу від цієї ж хвороби померли 573 американця. Це, нагадую, в країні, де рівень медицини на порядок вищий, ніж у Китаї. А доступність до якісних медичних послуг американських та китайських пенсіонерів нічого навіть і порівнювати.
Тоді чи може бути так, що у США за добу захворіли 20 тисяч – а у Китаї ніхто? Ні, такого не може бути в принципі. Отже, Китай і далі бреше, приховуючи тепер вже не тільки причини, але й справжній масштаб епідемії у своїй країні. В тому числі реальний рівень смертності від COVID-19.
Велика Китайська Брехлива Стіна
Причини, через які влада комуністичних генсеків звела у капіталістичній країні стіну тотальної брехні – можна легко відстежити за економічними новинами. Наприклад, Світовий банк прогнозує, що через епідемію коронавірусу економіка КНР може… ні, не впасти, а лише сповільнити зростання. За оцінками СБ, за умов найкращого сценарію темпи росту виробництва у Китаї сповільняться з 6,1% у 2019 році – до 2,3% у 2020 році.
«Найкращий сценарій» має на увазі, що країна достатньо швидко впорається з епідемією. Що ми зараз і бачимо. Китай, який став «батьківщиною» SARS-CoV-2, який несе моральну та юридичну відповідальність за поширення «уханської пошесті» по всьому світу – першим брехливо рапортує про «перемогу» над коронарним вірусом.
І це не лише слова, але й дії. Китайська влада всіляко заохочує вітчизняних та іноземних підприємців до повноцінного відновлення виробництва. У КНР вже на повну потужність працюють автомобільні заводи – і китайських компаній, і японських, і американських, і європейських. Більше того: у Volkswagen Group, наприклад, заводи у Китаї – єдині, які зараз «живі». У всіх інших країнах виробництво «фольксвагенів» завмерло, а працівників збираються масово скорочувати. Щотижня Volkswagen Group несе збитки у два мільярди євро.
Тобто, Китай залишається єдиним місцем на планеті, яке дає «живу копієчку» великим світовим виробникам автомобілів, смартфонів, телевізорів тощо. Причому західні бізнесмени чудово знають, що епідемія у КНР й далі лютує. Але мовчать. Бо це якраз той випадок, коли мовчання – золото.
Тарас СТРІЛЬЧИК
Будьте першим, хто прокоментував "Китай знайшов ефективні ліки проти COVID-19. І це не медикаменти"