Китайський підрядник, який недобудував в Житомирі об’їздну дорогу, оскаржив розірвання контракту з Укравтодором | Times ZT

Китайський підрядник, який недобудував в Житомирі об’їздну дорогу, оскаржив розірвання контракту з Укравтодором

Китайська компанія «SINOHYDRO», з якою Укравтодор розірвав контракт через не виконані зобов’язання, оскаржила це рішення. Про це повідомив Укравтодор на сторінці у Фейсбук.

Минулого року в жовтні Укравтодор розірвав з підрядником «SINOHYDRO» контракт на будівництво ділянки траси «Київ-Чоп». Капітальну реконструкцію об’їзної дороги Житомира (ділянка траси М-06 Київ-Чоп, ділянка 129-151 кілометри.) китайська компанія почала ще у 2018 році, але у 2020 році роботу полотна зупинили. Укравтодор розірвав угоду через порушення умов контракту та неякісну роботу. 

“Будівельні роботи мали бути виконані протягом 2 років, однак за цей період та відведений подовжений строк підрядник виконав 50% робіт, які були передбачені контрактом. Зазначимо, що значна частина робіт виконана із суттєвими порушеннями технології будівництва, роботи визнані дефектними та підлягають повторному виконанню. Китайський підрядник подав скаргу до Ради з врегулювання спорів — цей орган призначений у межах контракту”,- йдеться у повідомленні. 

Міжнародна асоціація інженерів-консультантів визнала розірвання контракту неправомірним, Укравтодор має повернути підряднику 10,3 млн євро. Проте Держагентство автомобільних доріг готує офіційну незгоду з рішенням: 

«Рішенням пана Махадева Гопіната, арбітра Міжнародної асоціації інженерів-консультантів (FIDIC), розірвання контракту Укравтодором визнано неправомірним. Відповідно до цього рішення, 10,3 млн євро, інкасованих Укравтодором за банківськими гарантіями, які китайська компанія „SINOHYDRO“ надала відповідно до умов контракту, мають бути повернені підряднику. Фактично, з даним рішенням вина підрядника щодо неспроможності виконати контрактні зобов’язання повністю перекладається на замовника, яким є Укравтодор. Держагентство автомобільних доріг готує офіційну незгоду з рішенням та повідомлення про намір розпочати арбітраж».

Будьте першим, хто прокоментував "Китайський підрядник, який недобудував в Житомирі об’їздну дорогу, оскаржив розірвання контракту з Укравтодором"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*