LEGO у дитячих садочках на заняттях від математики до фізкультури – це вже реально (ВІДЕО)

Поки першокласники тільки починають використовувати на уроках конструктор LEGO, у п’яти дитячих садочках Бердичева малюки з ним бавляться уже другий рік поспіль. Усе завдяки участі у проекті «Сприяння освіті» від фундації  LEGO. Конструкторів садочки отримали на майже 70 тисяч гривень.

Ці набори будівельних цеглинок, говорять вихователі, здатні впливати буквально на всі органи чуття малечі, а ще – на логіку. Зусиллями датських педагогів і конструкторів створили розгалужену систему наборів LEGO, яка знайшла широке застосування зокрема і в Бердичеві.

«Отримали ми “лего”. Спочатку це була робота з лего по 6 “цеглинок”. Також отримали лего для усіх вікових груп і для старших груп. Діти залюбки моделюють, конструюють, засвоюють математичні поняття, розвивають мовлення. Інтегруємо конструктор у всі види діяльності», – розповіла Анастасія Катинська, вихователь-методист ДНЗ № 28, куратор проекту LEGO у садочку.

У садочку LEGO використовують протягом дня. Діти люблять гратися конструктором, створюють усе, що забажається довжелезну конструкцію або справжнє місто з безліччю споруд.

Також конструктор застосовують при розповіді казок. На заняттях з конструювання діти склали з цеглинок героїв відомого «Теремка» і тепер розігрують казочку з ними. LEGO, кажуть у садочку, стає інструментом ігрової діяльності, в якій засвоюють всі поняття, явища, знайомляться з предметним довкіллям, природою.

«З “лего” легко пояснювати дітям новий матеріал, закріплювати знання природних явищ, а також конструктор допомагає у розвитку мовлення. Найбільше дітки полюбляють будувати. Вони будують міста, звіряток, квіточки – все, що бачать в навколишньому середовищі», розповідає Ірина Томашова, вихователь  ДНЗ № 28.

Математика з LEGO у дитсадку – не менш яскрава. Малеча викладає цеглинки в ряд, додає їх і все чітко за кольорами. Потім кожен формує з конструктора цифру «6». Різнокольорові кубики малюки складають у певних конфігураціях. А ще намагаються зробити фігуру з LEGO, як у виховательки.

Цеглинки стали однією з найулюбленіших іграшок дітей у садочку. Вихователі кажуть: так розвивається не лише дрібна моторика рук, стимулюючи мовленнєвий розвиток і розумові здібності. LEGO навчає швидкому орієнтуванню, пропорціям, симетрії. А ще це розвиток уваги, мислення, здатності зосередитися.

Знайшли застосування конструктору і на фізкультурі. Тут теж є споруди з кубиків, а ще – естафета з цеглинками.

«Це яскравий, фірмовий, якісний конструктор. Діти із задоволенням ним граються і, думаю, що в подальшому при співпраці ми б хотіли, щоб і інші садочки брали участь у проекті», – розповіла Ірина Катинська, методист інформаційно-методичного центру міського управління освіти і наук.

LEGO, впевнені освітяни, вчить дошкільнят бережливості. Вони складають конструктор у контейнери, щоб не погубити. А головне – дітей не треба змушувати ним гратися. Кольорові кубики –  безпрограшна різнобічна забава.


Нагадуємо: Першокласники Житомирщини гратимуться Lego. А уроків не буде?

Будьте першим, хто прокоментував "LEGO у дитячих садочках на заняттях від математики до фізкультури – це вже реально (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*