Ляшко заразився коронавірусом після щеплення: наскільки ефективна індійська вакцина | Times ZT

Ляшко заразився коронавірусом після щеплення: наскільки ефективна індійська вакцина

Стан здоров’я головного санітарного лікаря Віктора Ляшка погіршився вчора, 15 березня, на 13-ий день після вакцинації. Тоді й виявили, що він заразився ковідом. 

Індійська вакцина з заводу Serum Institute вакцина Covishield, яку вводять українцям вже майже місяць, може застосовуватися для обмеженого використання в екстрених випадках і призначена для осіб старше 18 років. Відповідну офіційну інформацію надало МОЗ у відповідь на депутатське звернення Ольги Василевської-Смаглюк. Міністерство також зазначило, що ефективність вакцини складає лише 60%.

Тим часом, головний санлікар України заразився ковідом, отримавши напередодні щеплення від цієї хвороби. 

“Потрапив в той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований”, – написав він у Facebook.

“Згідно з інформацією Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) сукупні результати клінічних випробувань в Великобританії, Бразилії і Південній Африці показали, що вакцина була в загальному безпечною та ефективною. В дослідженнях брали участь близько 24 тис. Чоловік”, – зазначила Василевська-Смаглюк.

У випробуванні ефективності вакцини брали участь люди від 18 до 55 років (більшість). У Європейському агентстві з лікарських засобів EMA підкреслили, що в дослідженнях брало участь надто мало осіб похилого віку, для того щоб давати гарантії ефективності вакцина на здоров’я людей літнього віку. Проте навіть враховуючи такі дані EMA рекомендує препарат для даної групи населення.

“Європейське агентство з лікарських засобів, на яке посилається МОЗ, рекомендує препарат для” умовного дозволу на продаж “. Це означає, що найближчим часом очікується більше позитивних результатів випробувань від виробника”, – повідомила нардеп.

Віктор Ляшко ж, посилаючись на аналіз даних клінічних випробувань, зауважив, що ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням. У нього був тільки 13 день після щеплення, коли з’явилися симптоми ковіду, тому він переконаний, що вакцині можна довіряти.
Нагадуємо, що у деяких країнах ЄС масово зупиняють використання вакцин AstraZeneca.

Будьте першим, хто прокоментував "Ляшко заразився коронавірусом після щеплення: наскільки ефективна індійська вакцина"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*