coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models

Людмила Охотнікова про діяльність ГО «ЗОО Дозор» у період війни і акції з прилаштування тварин (ФОТО)

Кілька років тому житомирянка Людмила Охотнікова пішла до лісу по гриби, а повернулася із 7 маленькими цуценятами. Їм матір збила автівка, тож разом з чоловіком прийняли рішення забрати малих додому – у квартиру. Відмили, обігріли, а далі почали шукати волонтерів, аби допомогли врятувати і прилаштувати малих. Ситуація ускладнювалася тим, що усі семеро – дівчатка. Саме ця історія звела житомирянку із ГО «ЗОО Дозор», волонтером якої вона стала у подальшому, а нині очолює організацію. За два роки на рахунку Людмили вже більше 200 прилаштованих тварин – котиків і цуценят.

«ЗОО Дозор» у Житомирі працює близько чотирьох років, основна діяльність зосереджена на території міста. Втім, якщо є така потреба, допомагають тваринам із області – постраждалим у ДТП, з певними проблемами, вирішити які оперативно можуть лише фахівці в обласному центрі. У таких випадках забезпечують транспортування тварин, а ще, підшукають для них господарів у передмісті чи в інших населених пунктах регіону.

Власне, відзначає Людмила Охотнікова, це і є їх основне завдання – прилаштувати котиків та собачок у нові родини, забезпечити їх стерилізацію та вакцинацію по віку.

Для цього проводять традиційні акції на Михайлівській. Переважно виходять у неділю, але якщо не дозволяють погодні умови, то в суботу. Спілкуються з перехожими, розповідають про свою роботу, знайомлять із підопічними – тими, кого підібрали на вулицях міста, біля багатоповерхівок, ринків, на околицях чи сміттєзвалищах. За бажанням кожен може взяти когось із них собі. Волонтерам необхідно залишити особисті контакти, аби надалі вони мали можливість прослідкувати за тим, як складається доля тварини, забрати на проведення стерилізації, тощо. Якщо новий господар має бажання і фінансові можливості, усі ці процедури можна провести за власний рахунок.

«На сьогоднішній день вартість стерилізації для песиків становить 750 гривень, а для котиків – 550 гривень. Це ті ціни, які пропонують нам саме як волонтерським організаціям, адже так вони значно вищі. Дороговартісними є і препарати вакцинації, адже всі вони купуються за кордоном і прив’язані до курсу долара. Якщо до війни від був 26 гривень, то зараз 43. Курс зріс майже вдвічі, що й впливає на подальше ціноутворення, – пояснює голова ГО «ЗОО Дозор» Людмила Охотнікова.

– Кошти на стерилізацію і вакцинацію витрачаємо із власних благодійних внесків, в організації 12 постійних членів, а також долучаються інші волонтери та усі небайдужі. Крім цього, збираємо пожертви під час акцій на Михайлівській або публікуємо на наших сторінках у соцмережах дописи про збір під конкретну потребу чи розповідаємо історію тварини, якій потрібна допомога. На Михайлівській у теплу пору ми стоїмо з 11 до 17 години, коли стає прохолодніше, то, звичайно, стільки часу на вулиці тварини залишатися не можуть, кутаємо їх додатково. Беремо з собою переважно цуценят і котиків, адже тварини знаходяться у клітках, мають бути належні умови – простір, вода, їжа, затінок чи тепло. Треба привезти клітки, розмістити, це все займає час і загалом фізично не дуже й легко. Ще варто врахувати, що у випадку «Повітряної тривоги» маємо вчасно зреагувати і доставити тварин у безпечне місце. Зважаючи на усі ці фактори, з меншими все трохи простіше. Але ми прилаштовуємо і малих, і дорослих тварин. На недільних заходах протягом останнього часу вдавалося знаходити нові родини для 4-6 кошенят, 2-3 песиків, тобто вони мають результат. Наприкінці серпня активність дещо знизилася. Можливо, житомиряни були зайняті підготовкою до нового навчального року».

Разом з тим Охотнікова не приховує, що з початком війни у Житомирі катастрофічно збільшилася кількість тварин, яких просто викидають чи залишають недобросовісні господарі. Мова саме про домашніх тварин, а точніше їх поповнення, адже ситуація із безпритульними тваринами в цьому плані протягом останніх років суттєво покращилася завдяки різним ініціативам і заходам по стерилізації. Своїх підопічних волонтери організації намагаються стерилізувати у 3-х місячному віці. Це загальноприйнята норма по всьому світу, хоч можна і в 5 чи 6 місяців.

«У період повномасштабної війни ГО «ЗОО Дозор» змогла відправили у країни Європи 72 тварини. Багато з них були проблемними – мали травми, якісь вади, після ДТП. У Польщі та Іспанії вони пройшли долікування і реабілітацію, їм вже знайшли родини, – продовжує Охотнікова. – Допомагали кормом тваринам із Малинського району, частина якого була розбомблена ворожими обстрілами. Під час війни у нас з’явилося багато польських друзів, які нас підтримують. Склалася дуже гарна співпраця із містом Леґіоново, що за 30 км від Варшави. Вже чотири рази їздили до них з офіційним візитом, була зустріч із мером міста, головним ветеринаром. До Житомира ми привозили від них гуманітарні вантажі».

Юлія Демусь

Військовий кінолог з Житомира про особливості роботи, поради господарям собак і тварин на війні (ФОТО)

Робота Центру захисту тварин у Житомирі: корм для вуличних і нові родини для підопічних (ФОТО)

Як уникнути нападу вуличних собак: рекомендації зоозахисниці

Будьте першим, хто прокоментував "Людмила Охотнікова про діяльність ГО «ЗОО Дозор» у період війни і акції з прилаштування тварин (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*