Як уникнути нападу вуличних собак: рекомендації зоозахисниці

Нещодавно у Житомирі вуличні собаки покусали 12-річного хлопчика. На щастя, поруч були перехожі та патрульні поліцейські, які швидко надали постраждалому допомогу та викликали швидку. 

Журналісти «TIMES.ZT» вирішили вивчити це питання, і звернулися до заступниці директорки Житомирського центру захисту тварин Ольги Стельмахової.

З початку війни, з різних міст України виїхала велика кількість людей. Дехто вважає, що агресивність тварин пов’язана з тим, що їх стали менше кормити. Як Ви вважаєте, чи справді це могло вплинути на поведінку вуличних собак?

«Це не пов’язано з тим, що люди виїхали з міста. Те, що люди виїхали, і полишили своїх тварин призвело до збільшення кількості безпритульних тварин. На початку року у нас було мінімум заявок на відлов та стерилізацію тварин, а наразі заявки надходять щодня. Особливо це стосується приватного сектору. В основному всі безпритульні тварини, як проживали, так і проживають на тих територіях, де є достатня кормова база. Там підгодовують тварин, і також тварини самі теж можуть знайти собі їжу».

За словами Ольги, нападають собаки переважно через те, що люди вмикають певні тригери. Наприклад: провокують агресивну поведінку тварин тим, що намагаються підійти до собачої зграї, чіпають собаку коли вона їсть чи охороняє свою територію.

Від вуличних собак часто потерпають діти. Чи є якісь рекомендації, як малечі поводитися з вуличними собаками? 

«Батьки мають пояснити дітям, як вести себе з тваринами. І не лише вуличними, а і домашніми. Ми беремо щороку статистику дитячих травм в лікарні на Станишівці. Там відсоток травм у дітей від домашніх тварин набагато вище, ніж від безпритульних. Тобто, потрібно дітям пояснити, що не варто лізти до собаки, якщо вона їсть, не варто у собаки щось забирати (їжу, іграшки), не треба заходити на територію, яку собака охороняє. Взагалі, без батьківського супроводу на вулиці краще не чіпати тварин».

Вуличні собаки також часто нападають на велосипедистів та машини. Що робити тим, хто користується таким транспортом? 

«Якщо людина бачить зграю собак, краще зупинитися і змінити маршрут. Краще обійти, об’їхати, бо невідомо, яка може бути поведінка у тварин. Усі собаки реагують на рух, тому біля них краще спуститися з велосипеда та зменшити швидкість авто».

Фото Ярослав ХОРКІНС

Нагадаємо, робота Центру захисту тварин у Житомирі в період війни: корм для вуличних і нові родини для підопічних (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Як уникнути нападу вуличних собак: рекомендації зоозахисниці"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*