Людмила Зубко: розпочався другий етап «Безпечної школи» – установка обладнання

У понеділок, 10 серпня, у Житомирській школі “Сяйво” розпочався процес установки обладнання, що має захистити дітей, батьків та вчителів від інфекційних ризиків. Цей навчальний заклад став базовим у проєкті “Альтернатива є – безпечна школа”, який ініціювала підприємиця, засновниця громадської організації “Житомир, зроби голосніше” Людмила Зубко. Досвід облаштування цієї школи команда Зубко готова передати іншим навчальним закладам міста.

До переліку обладнання, яке завезли та почали встановлювати у “Сяйві”, входять: ультразвукові зволожувачі, диспенсери для дезінфекції рук, автоматичні сушарки, вимірювачі мікроклімату, ліктьові змішувачі, безконтактні термометри, термогігрометри та багато іншого.

Усе – відповідно до рекомендацій експертів NEGIC, пропрацьованих для цього навчального закладу. У липні вони провели там ретельну перевірку з точки зору інфекційної безпеки. На основі аудиту визначили, що саме потрібно відпрацювати, змінити чи переобладнати у школі, аби навчання у ній було безпечним.

 

“Команда проєкту “Альтернатива є – безпечна школа” не чекає, а діє! З 1 вересня учні та педагоги побачать у своїй школі багато речей, які раніше для них були незвичними. Діти мають вчитися у школах, а навчання там має бути безпечним”, – наголосила Людмила Зубко.

Весною цього року Людмила Зубко та Національна експертна група з інфекційного контролю напрацювали Протоколи безпечної роботи для закладів громадського харчування. Документами, які вони розробили, скористалося Міністерство охорони здоров’я. Тепер у рамках проєкту “Альтернатива є – безпечна школа” команда Людмили Зубко вже найближчим часом оприлюднить протоколи роботи для навчальних закладів в умовах пандемії.

“Ми завжди на крок попереду влади: і тоді, коли розробили протоколи для бізнесу, і зараз, коли впроваджуємо протоколи безпечного навчання для шкіл”, – наголосила Зубко.

Нагадаємо, разом з командою фахівців вона розробила для батьків і вчителів покрокову інструкцію з оцінки школи по всіх пунктах інфекційної безпеки. Для цього потрібно завантажити із сайту Людмили Зубко відповідну чеклист-анкету, заповнити її та надіслати на адресу bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, вказавши у листі назву та номер школи. Інфекціоністи оцінять всі дані та нададуть чіткі рекомендації щодо усунення недоліків.

Будьте першим, хто прокоментував "Людмила Зубко: розпочався другий етап «Безпечної школи» – установка обладнання"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*